Virtuální realita od Googlu se posunuje: Představil se Daydream 2.0

daydream 2.0

Google pokračuje v oznamování novinek na Google I/O 2017. Dnes představil novou verzi Daydream 2.0. Ta přináší k virtuální realitě několik důležitých novinek a vylepšení.

U Daydream 2.0 nebude potřeba ani telefon

Google představil nový druh brýlí pro virtuální realitu, ke kterým nebude potřeba telefon, vše bude přímo zabudované uvnitř. První tyto headsety budou od společností HTC a Lenovo. A jelikož nebudou propojené s žádným zařízením třetí stran, musí být Daydream připraven na kompletní ovládání přímo přes headset. Nebudou tedy chybět notifikace, VR webový prohlížeč, nebo různá nastavení. Novinky budou samozřejmě dostupné i pro ty, kteří mají první generaci Daydream headsetu.

Další novinkou je podpora Google Cast, kdy budete moct pomocí několika stisknutí přenést obraz z brýlí na monitor nebo televizi. Využití to najde, když například budete hrát s přáteli, tak rovnou uvidí to, co vy.

Introducing WorldSense: Move naturally in VR

Introducing WorldSense: Move naturally in VR

Vylepšení se také dočká aplikace YouTube VR, která nabídne virtuální kino. Vytvoříte si avatara a následně se spolu s přáteli můžete pustit do sledování stejných videí. Existovat budou také veřejná kina, kde se budou moct scházet lidé se stejnými zájmy a sledovat videa společně přes virtuální realitu.

V neposlední řadě se má také v mnohém ulehčit vývojářům VR aplikací a her, takže bychom díky tomu mohli vidět více obsahu. Nová verze Daydream 2.0 přijde společně se spuštěním nových headsetů od HTC a Lenova. Což by mělo být později tenhle rok. My už jsme se na první generaci Daydream zaměřili v recenzi.

Jak se vám líbí novinky pro virtuální realitu od Googlu? Jaká funkce by vás přesvědčila o koupi VR headsetu?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)