Google udělal z velblouda Street View “auto” a mapuje poušť

google street view

Originálním způsobem se rozhodl postupovat internetový gigant při rozšiřování pokrytí své služby Street View. Ta je součástí Google Maps a umožňuje se procházet světem z pohledu první osoby. Ve městech a ve všech ostatních běžných a snadno dostupných lokalitách je Street View pořizováno mapovacími auty, které na své střeše mají připevněnou kameru. Ve špatně dostupných místech je tomu však jinak.

street view google 1

V lokalitách kam se auto nedostane nebo by s ohledem na životní prostředí nebylo jeho použití vhodné, používá Google tzv. Trekker pack. Kamera a všechny potřebné snímače jsou umístěny v batohu, který může nosit člověk. V poušti Liwa však společnost zvolila ještě neobvyklejší způsob. Speciálně upravený Trekker pack připevnila na záda velblouda. Poušť Liwa se nachází ve Spojených arabských emirátech. Z projektu vzniklo skvělé video (jak tomu u Googlu bývá) a samozřejmě nový soubor dat pro Street View. I když člověk povětšinou nevyhledává adresu uprostřed pouště, může se alespoň virtuálně projít po jednotlivých dunách.

street view google 2

Explore Liwa with Google Maps – Google اكتشف ليوا مع خرائط

Explore Liwa with Google Maps - Google اكتشف ليوا مع خرائط

 

Zdroj: TechCrunch

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)