Unikly fotky a parametry “véček” od Samsungu

galaxy_folder_ico

Před necelým měsícem jsme informovali o tom, že Samsung údajně připravuje levné “véčko” s Androidem. Dosavadní spekulace nyní potvrzují další zdroje, jež přišly nejen s číslem modelu, ale také s prvními fotografiemi. Objevuje se také informace, že Samsung možná chystá dvě “véčka” pro dva různé trhy.

Telefony s touto konstrukcí patří spíše do historie mobilní techniky a s nástupem dotekových displejů, až na výjimky, postupně prakticky zmizely z trhu. Samsung tak v letech 2011 a 2012 vydal dva modely: SCH-W999 a SCH-W2013, jež ale byly určeny pouze pro čínský trh. Obě zařízení měla dvě obrazovky – jednu na vnější a druhou na vnitřní straně.

Samsung Galaxy Folder s číslem modelu SHV-E400K/SHV-400S má podobnou konstrukci, jako předchozí “véčka”. Proslýchá se, že procesorem bude Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,7 GHz a bude mít 2 GB operační paměti. K zobrazování bude sloužit 3,5″ dotykový displej s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů a bude se prodávat s operačním systémem Android 4.2.2 Jelly Bean. O přísun energie se bude starat 1820mAh baterie.

Přední strana otevřeného Samsungu Galaxy Folder SHV-E400S Přední strana otevřeného Samsungu Galaxy Folder SHV-E400S

Nebude to ale patrně jediný telefon v této kategorii – objevily se totiž informace o mobilu s kódovým označením “Hennessy” a číslem modelu SCH-W789 s o něco horší hardwarovou specifikací. Dostupné informace hovoří o procesoru Qualcomm Snapdragon 200 na 1,2 GHz Snapdragon, 1 GB RAM a obrazovce s rozlišením 320 x 480. Soudě podle čísla modelu ale možná “Hennessy” bude dostupný opět jen v Číně.

Samsung Galaxy Folder SHV-E400S z boku Samsung Galaxy Folder SHV-E400S z boku

Zadní strana Samsungu Galaxy Folder SHV-E400S Zadní strana Samsungu Galaxy Folder SHV-E400S

Zdroje: Android Community, Technology Blogs Simplified a Clien.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)