Ultra HD rozlišení v tabletech již brzy, JDI ukázalo 4K displej

Ultra-HD-tablet

Zvyšování rozlišení displejů u mobilních telefonů se stalo trendem – modely s Quad HD rozlišením již byly představeny a vypadá to, že se bude rozlišení stále zvyšovat. V této honbě za počtem pixelů zůstávají trochu stranou tablety, jejichž displeje neumožní dosahovat se stejným rozlišením takové jemnosti. To se ovšem možná již brzy změní – japonská společnost JDI (Japan Display Inc.) totiž ukázala 10,1″ IPS displej s brutálním Ultra HD rozlišením (3840 × 2160 pixelů). Jemnost se při této úhlopříčce a rozlišení vyšplhala až na hodnotu 438 PPI, čímž se blíží mobilním telefonů s Full HD displeji. Je u tabletu Ultra HD rozlišení zbytečné?

Ultra-HD-tablet

Ultra HD rozlišení v tabletu

IPS displej s Ultra HD rozlišením nabídne 160° pozorovací úhly, jas s hodnotou okolo 400 nitů a kontrastní poměr 1100:1. Zatím není známo, v jakém zařízení se tento Ultra HD displej objeví, ani kdy se dostane na trh. Jsme ale přesvědčeni, že se tak brzy stane, neboť právě rozlišení je nyní mocnou zbraní jednotlivých výrobců. Zvláště pak marketingového oddělení.

Trh je rozdělen na dvě skupiny uživatelů – jedna strana stojí za tím, že tak vysoké rozlišení nepřináší výrazné zlepšení kvality zobrazení a spíše se zvyšují nároky na hardware, druhá velmi jemné displeje přivítala. Kam se řadíte vy?

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)