Menu

Ukliďme Česko pomocí aplikace ZmapujTo.cz

Komerční článek

Již druhým rokem probíhá v ČR mapování černých skládek prostřednictvím projektu ZmapujTo, díky němuž bylo nahlášeno a do mapy zaneseno více než 2 500 černých skládek.

Zmapujto.cz

Pro mapování černých skládek je zde ekologický projekt ZmapujTo.cz, jehož cílem je boj proti nelegálním skládkám odpadu v České republice. Je určen všem, jimž se nelíbí černé skládky v našich městech, vesnicích, v přírodě a především s tím chtějí něco udělat. Úkolem projektu je přispět k řešení problému nelegálních skládek v České Republice.

Jak můžete na černou skládku upozornit? Je to velmi jednoduché díky mobilní aplikaci. Ta není sice nijak graficky atraktivní, ale o to snadněji vás provede procesem nahlášení problému.

příklad: Chci zadat nový podnět týkající se odpadu, konkrétně pak černé skládky…

Mobilní aplikace ZmapujTo je jednoduchý nástroj pro hlášení nelegálních (černých skládek) a přeplněných kontejnerů. Černou skládku jednoduše vyfotíte, v mapě vyznačíte kde se přesně nachází (vaše GPS v mobilu přibližně určí místo skládky, vy toto umístění ale můžete pozměnit tak, aby odpovídalo skutečnosti), vyberete jaký typ odpadů se na skládce vyskytuje a hlášení odešlete. Všechna hlášení se (po nezbytné kontrole zaslaných údajů) objeví v interaktivní mapě a dotčené obce pak mají možnost zaslané informace využít a nahlášený problém řešit.

…pokračuji v popisu černé skládky odhadovanou velikostí a typem odpadu. Na závěr podnět odešlu.

V březnu 2014 vznikla již druhá verze ZmapujTo. Nejdůležitější novinkou je možnost hlásit nejen černé skládky, ale i celou řadu možných problémů, na které v přírodě či ve městech narazíte.
Aplikace ZmapujTo také nabízí možnost se zapojit do jednorázových mapovacích aktivit. Aktuálně můžete například mapovat billboardy a mítinky politických stran před evropskými volbami, nebo zmapovat aktivity celorepublikové úklidové akce “Ukliďme Česko“.

Nová verze ZmapujTo neslouží jen občanům, její funkce se rozšiřují i na města, obce a jiné instituce, které mají za úkol zabývat se podněty občanů. Ti mají do administrace ZmapujTo přístup zdarma a mohou zde spravovat hlášení týkající se jejich zájmové oblasti. Hlášení se tedy od konkrétního občana dostane velmi rychle až k odpovědné instituci, která je pověřena řešením dané problematiky. Celý podnět je anonymní a vůči institucím vstupuje do řešení jako podnět projektu.

Pomozte nám a společně Ukliďme Česko!

Zapojte se do chystané úklidové akce “Ukliďme Česko”, která navazuje na mezinárodní iniciativu “Let’s Do It!”. Podobné akce již proběhly úspěšně ve více než 100 zemích světa za účasti 8,5 milionů dobrovolníků. Úklid Česka proběhne v termínu 17. 5. 2014.

Více informací naleznete na webu akce www.uklidmecesko.cz nebo se můžete přímo registrovat v interaktivní mapě dobrovolníků.

Zapojíte se společně s námi do projektu?

   

zdroj: uklidmecesko.cz

Komerční článek

 

Komentáře

ujko horar

ujko horar

5.5.2014 13:18

Je to sice pekne, ale trocha viac rozsirena aplikacia ktora riesi v podstate to iste je “TrashOut”.

Mira

Mira

5.5.2014 17:16

Aplikace TrashOut má sice více instalací ale rozhodně neřeší to samé. Spíš bych řekl že neřeší nic, protože napojení na místní samosprávu v ČR není žádné a umožňuje hlásit pouze černé skládky. To že je více rozšířená je pouze tím, že je vícejazyčná.

Anhedonic Alien

Anhedonic Alien

5.5.2014 18:22

Občas něco na ZmapujTo pošlu, ovšem přestává mě to bavit. Důvodem je to, že když se podíváte na webu do mapy, která skládka se řeší nebo je vyřešená, tak je to hrozná bída.

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
5.5.2014 19:54

Tak to mě rozesmívá i rozčiluje. Aplikace ZmapujTo na akci Ukliďme Česko. Tak jednak stále jsme Čechy či Česká Republika. Česko je jako Německo. Paskvil. Ale to je to nejmenší. Ale jaká aplikace?!?!?! Nazujte si holiny a vy.erte se na aplikaci a pořádně mákněte kostrou. Já už jako 12 letý kluk jezdil na povinné akce ze školy uklízet, sázet stromky, sázet keře. A dnešní mladí co znají, co umí? ! Čumí do mobilu do aplikací, a ukliďme to… A jsem nas….

Mor

z aplikace
6.5.2014 6:46

Vláďo, koukej, já vás kluky český mám rád, ale fakt mě nenuťte žít v čechách. Čechy jsou jedna ze tří historických zemí České republiky, nikoliv název státu! Promiň, rád si do čech zajedu na výlet, ale žít zůstanu na moravě, v Česku ;)

Mira

Mira

15.5.2014 9:09

Udělejte si názor o slovu Česka sami viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesko

RSS (komentáře k článku)