TZ: V Česku zahájeno testování technické infrastruktury pro platby pomocí NFC technologie

No Image-01

Společnost Telefónica nám zaslala tiskovou zprávu o první úspěšné platbě pomocí NFC terminálu v České republice, která proběhla v pondělí 20. června 2011 na pokladně hypermarketu Globus v Praze Čakovicích. Tím bylo zahájeno testování technické infrastruktury, které vyústí ve spuštění pilotního projektu bezkontaktních mobilních plateb. Ty jsou založené na technologii NFC a transakce probíhají pouhým přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu.

Bezkontaktní mobilní platby

V rámci tohoto přípravného období dříve ohlášeného pilotního projektu společností Telefónica Czech Republic, Citibank, Komerční banka, Globus a Visa Europe zatím pouze pracovníci uvedených společností provádějí stovky skutečných bezkontaktních plateb mobilními telefony vybavenými SIM kartou s platební aplikací. K nim se v brzké době přidá dalších 400 účastníků z řad zákazníků partnerů projektu.

První zkušenosti s mobilními bezkontaktními platbami potvrzují mimořádnou rychlost i snadné uskutečnění platby ze strany zákazníka i pokladního personálu.

 

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)