TREWGrip: neobvyklá QWERTY klávesnice pro smartphony a tablety

trewgrip_ico

Patříte ke generaci, která nostalgicky vzpomíná na časy, kdy se “esemesky” díky hardwarové klávesnici daly psát a posílat prakticky v jakékoli situaci? Mrzí vás při vybírání nového telefonu, že ani jeden výrobce nenabízí výkonný mobil s mechanickou “klaviaturou”? Pak by vás možná mohl zaujmout projekt TREWGrip, přinášející pohodlnou QWERTY klávesnici prakticky k jakémukoli modernímu telefonu či tabletu. S TREWGrip proměníte dotykový telefon v zařízení, na kterém bude podstatně jednodušší vést SMS konverzaci, odpovídat na sociálních sítích a psát delší texty. Bertel King, Jr. ze serveru Android Police dokonce použil výraz, že “TREWGrip dá vašemu chytrému telefonu křídla.”

Pochopitelně se jedná o kompromis v podobě přenosné klávesnice v poměrně kompaktním provedení, připojující se k zařízení skrze Bluetooth. Jak můžete vidět na snímcích, jedná se o kombinaci gamepadu a klávesnice, na které se dá psát až osmi prsty, a to z obou stran! Při každém stisku se příslušný symbol prosvítí, takže můžete psát bez toho, abyste kontrolovali text na obrazovce smartphonu.

Nechybí možností úprav, přesunu textu, ani speciální klávesy, které jsou na přední straně přístroje v dosahu palce. Kromě nich na pravé straně najdete speciální dotekovou oblast, fungující jako optický trackpad, takže můžete rychle přesunout kurzor na požadovanou pozici. Zařízení je koncipováno tak, aby se dalo používat i v komplikovanějších situacích – například při chůzi.

Klávesnice je se zařízením spojena pomocí technologie Bluetooth 3.0 s dosahem až 10 metrů, o napájení se stará vestavěná lithium-iontová baterie, která se nabíjí přes klasický microUSB kabel. Tvůrci uvádějí až 10 hodin výdrž baterie na jedno nabití – to by při běžném použití mělo stačit možná i na několik dní provozu. Díky několika různým vložkám a držákům lze TREWGrip použít jak pro telefon, tak pro malý tablet s úhlopříčkou 7-8 palců. Gadget bude vážit jen něco málo přes půl kila a součástí balení by měla být sada obsahující malé, střední nebo velké pogumované úchyty. K dispozici bude v černé, zelené, modré a červené barvě.

Pokud již čekáte na odkaz, kde si budete moci TREWGrip koupit, trochu ochladíme vaše nadšení – zatím se jedná pouze o projekt na Kickstarteru. Jeho autoři shánějí sto tisíc dolarů (cca dva miliony korun), nezbytných k zahájení výroby, přičemž zatím nasbírali 11 000 dolarů a do sbírky konce zbývá ještě 21 dnů. Kamenem úrazu ale možná bude cena produktu – 249 dolarů (cca 5 000 korun) připadá hodně jistě nejen nám.

Zdroje: YouHTC, Android Police a Kickstarter.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)