Top10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (08/2019), u moci je hudba

Nejstahovanější aplikace z Google Play 08/2019

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top10 nám ukazuje, které aplikace stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji.

Nejstahovanější aplikace z Google Play (08/2019)

Jak jsme žebříček sestavili?

Které aplikace si Češi oblíbili nejvíce ukazuje oficiální žebříček přístupný v Google Play. Jejich pořadí se však neustále mění.

YouTube Music: Konkurence pro Spotify?

Kdo z nás si čas od času neposlechne nějakou písničku? Životy mnohých jsou navíc hudbou doprovázeny každý den. Dominanci Spotify začala už před nějakou dobou ohrožovat služba Apple Music, kterou lze používat na iOS i Android. Je však pouze placená, nenabízí žádný free tarif jako Spotify. Vedle nich stojí za zmínku také Deezer, Google Play Music nebo Amazon Music. A nedávno se přidalo také YouTube Music, které má pořádně stabilní základu a potenciál pro expanzi. Nedávno také spustil studentské předplatné.

YouTube Music
YouTube Music

Wish: Stále oblíbené nakupování

Ačkoliv produkty z Wishe nevynikají vysokou kvalitou, nakupují lidé stále častěji. Zájem roste zejména o levné produkty, jejichž koupě vás nezruinuje, a když to “nevyjde”, nic moc neztratíte. Wish nabízí rovněž čas od času produkty zdarma, stačí zaplatit poštovné. Dodání bývá obvykle dlouhé, za minimální cenu si však mnozí rádi počkají.

Wish: Shop and Save
Wish: Shop and Save

WhatsApp: Komunikace je stále důležitější

Nejpoužívanější je sice Messenger od Facebooku, stále oblíbenější je však i WhatsApp (rovněž od FB). Ten nabízí jakýsi alternativní druh komunikace na základě telefonního čísla (ovšem zdarma) a připojení k internetu. Neobsahuje reklamy a prostředí je poměrně čisté, zprávy jsou v konverzacích. Nedávno navíc WhatsApp oznámil, že přidává do své aplikace možnost zabezpečení konverzací otiskem, aby je nemohl číst nikdo jiný, než vy (ani manželka…).

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Atlas hub: Ať víte, která je (ne)jedlá

Houbařská sezóna je v plném proudu, a i když se do lesa chodí méně, houbařů je pořád dost. Jenže kdo je nezná všechny, ochudí se o množství nasbíraných hub i chuťový zážitek. A tahat s sebou pokaždé atlas, listovat v něm a přemítat, která houba to je? Elektronický atlas od Vocom stáhnete do mobilu a po spuštění stačí fotoaparát na houbu namířit. V databázi vám automaticky vyhledá, o jakou houbu se jedná, a zobrazí o ní dostupné informace.

Mushrooms app
Mushrooms app

Drum Pad Machine: Složte si vlastní hudbu

A vraťme se zpátky k hudbě. S aplikací Drum Pad Machine se můžete stát hudebním “skladatelem” i vy a vytvořit si remix, jaký je vám vlastní. Podporovaný je hip-hop, drum & bass, trap, dubstep, ale i spoustu dalších stylů. Na displeji telefonu si jednoduše “klikáte” a vytváříte skladbu podle své chuti. Spousta funkcí je placených, i z těch free se dá však vytvořit něco zajímavého.

Drum Pad Machine - beat maker
Drum Pad Machine - beat maker

Messenger: Pořád nejoblíbenější chatovací appka

Aplikace od Facebooku patří k nejoblíbenějším; a komunikace s ostatními je důležitá. Messegner od Facebooku patří do Top10 nejstahovanějších aplikací tohoto měsíce. Nic k němu snad dodávat netřeba …snad jen to, že Facebook v budoucnu plánuje přenést konverzace zpět do hlavní aplikace (tedy do Facebooku).

T-Mobile: Mobilní operátor stále láká

Místo v žebříčku T-Mobilu zřejmě i tentokrát přinesla neomezená mobilní data, která nabízí na léto. Nechal se však slyšet, že to létem nekončí, a představil nové druhy tarifů. Neomezených dat využili i “nezákazníci” tohoto operátora, protože je šlo aktivovat rovněž na předplacené SIM kartě bez tarifu. A nutno dodat, že mu to pěkně zavařili …přenos dat překvapil všechny.

FaceApp: Podívejte se, jak vypadáte za 50 let

Aplikace FaceApp způsobila obrovský rozruch. Po vyfocení nebo nahrání fotky vám pomocí filtrů ukáže, jak budete vypadat za 50 let …nebo naopak jako mladý. K dispozici je několik filtrů, jimiž můžete výsledek upravit “jako profesionál”. Vyplulo však na povrch nepříjemné zjištění, že jsou všechny fotky ukládány na ruské servery vývojáře, který s nimi může jakkoliv nakládat a použít je třeba ve veřejné kampani. Nárok na stažení nemáte, určitým způsobem ovšem lze fotky z FaceAppu smazat.

FaceApp: Face Editor
FaceApp: Face Editor

Mapy.cz: České mapy stále táhnou

Ačkoliv jsou celosvětově nerozšířenější Google Mapy, v Česku se stále více daří mapám od Seznamu. Začátky byly sice horší, aktuálně jde ovšem o celkem vyladěnou a čistou aplikaci, která má svižnější chod než ty od Googlu (subjektivní názor autora). Používat jsou celosvětově, nejvíc služeb ovšem nabízí v ČR. Mimo to jsou napojeny na Booking.com, což umožňuje rychlou rezervaci hotelu ve vybrané destinaci. A mapám.cz nechybí ani implementace tmavého režimu, který rovněž dostalo 13 Google aplikací. Skvělé jsou rovněž v režimu offline, kdy si stáhnete mapu dané země předem a můžete je používat bez internetu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

TikTok: Tvorba krátkých videí ze života

Ačkoliv TikTok míří výhradně na mladou generaci, pořádně se mu daří. Podle některých je kvůli/díky TikToku Instagram sociální sítí dob minulých …a v tomto vládne TikTok. Totéž se ostatně říkalo o Facebooku, když představil Instagram. Jak se ale ukázalo, stále se mu daří dobře. Krátká videa v TikToku sdílíte na svou zeď a ostatní je sledovat, dávat vám “lajky” apod. Závislost na aplikaci si děti vytváří snad ještě rychleji než u jiných sociálních sítí…

Celkem zajímavý bude souboj YouTube Music a dalších hudebních platforem. Osobně využívám Spotify a měnit nehodlám; každá ze zmíněných má však co nabídnout. A kdo vyráží na houby, ať si nezapomene atlas! Každý houba je sice jedlá, ale některá jen jednou… Oproti předchozímu měsíci se pořadí nejstahovanějších aplikací trochu změnilo a některé aplikace jsou tu vůbec poprvé.

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: GooglePlay

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)