Top10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (07/2019), překvapily Mapy.cz

Nejstahovanější aplikace z Google Play - 07/2019

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top10 nám ukazuje, které aplikace stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji.

Jak jsme žebříček sestavili?

Které aplikace si Češi oblíbili nejvíce ukazuje oficiální žebříček přístupný v Google Play. Jejich pořadí se však neustále mění.

Nejstahovanější aplikace z Google Play (07/2019)

Nejstahovanější aplikace z Google Play

Češi aplikace stahují, a stahují je hodně. Aby ne, když dneska existuje aplikace snad na všechno. Potřebujete zjistit přesnou předpověď počasí, chcete vyhledat veřejné WC nebo si objednat jídlo? Aplikace, kam se podívá. Některé ze seznamu překvapily, zatímco jiné jsou už spíše standardem.

T-Mobile: Aplikace českého operátora

Nebylo tomu tak vždy, aplikaci T-Mobile pomohla zejména nedávná akce na neomezená letní data. To jak vidno donutilo k jejímu stažení i uživatele, kteří ji dříve nepoužívali; a také nové zákazníky operátora, kteří si předplatili kartu, aby mohli data využívat. Z žebříčku pravděpodobně po konci léta, potažmo akce na neomezená data, vypadne.

Messenger: Chatovací aplikace od FB

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku zaujímá druhé místo a dlouhodobě se tak drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

WhatsApp: Alternativní komunikace

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru. Co mu ale chybí je v poslední době stále oblíbenější tmavý režim, na který třeba Google připravil už 12 aplikací.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

YouTube: Přehrávač videí a hudby

Asi nejoblíbenější a nejvyužívanější kanál s videi. YouTube brázdí první příčky Top5 nejstahovanějších aplikací dlouhodobě, v poslední době navíc hledá nově cesty, jak se dostat na všechny platformy. Služba zůstává pořád jako video-knihovna, spousta uživatelů ji ale využívá i k poslechu hudby, což ale nebylo možné po zhasnutí displeje nebo minimalizování na pozadí. Aplikace jako Spotify nebo Google Music tak měly navrch; na YT už si ale můžete koupit Premium, které umožní poslech i “na pozadí”. Případně si můžete z YouTube stáhnout hudbu i videa díky několika, i bezplatným, nástrojům.

YouTube Music
YouTube Music

Mapy.cz: Mezi Čechy stále oblíbenější

Po nezdarech v dobách minulých přežívá zarytý pohled na Mapy.cz, jejichž tvůrcem je český on-line gigant, Seznam.cz. Aplikace má něco do sebe a osobně se mi prostředí líbí více jak v Google mapách, které mají ovšem podstatně více funkcí. I to je důvodem, proč můžou být Mapy.cz příjemnější nenáročnému uživateli. Oproti mapách Googlu se načítají rychleji a zobrazují méně informací, Seznam si také hodně zakládá na off-line mapách, které stáhnete do telefonu a pohodlně vás dovedu, kamkoliv potřebujete. Nižší náročnost rovněž nahrává častějšímu využívání na levných telefonech, které mají mezi uživateli velké zastoupení.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Zalando: Nakupování a móda od 1 500 značek

Tohle bude spíše doména žen, od nichž je také nejvíce hodnocení na Google Play. Aplikace Zalando patří stejnojmennému e-shopu, který má nadnárodní působnost. Zaměřuje se čistě na prodej módy a doplňků, které se snaží dávkovat dle aktuálních trendů. Zejména u novinek nejsou ceny zrovna nízké, na druhou stranu však najdete na Zalando.cz oblečení od 1 500 značek, včetně Levi’s, Tommy Hilfiger, Lee, GAP atd.

Zalando – online fashion store
Zalando – online fashion store

Wish: Evropský AliExpress, kde najdete všechno

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen. Jednotlivé produkty si pak můžete koupit skupinově, tedy pokud se k vám v nákupu někdo přidá, dostanete oba dva slevu.

Wish: Shop and Save
Wish: Shop and Save

Meteor (Počasí): Další aplikaci o počasí od ČHMÚ

Aplikace na sledování počasí budou mít své místo vždy, a v červenci 2019 se těší největší oblibě počasí Meteor. Za tím stojí ČHMÚ, který má i svoji oficiální aplikaci ČHMÚ a ČHMÚ+ …no všechny appky vypadají stejně old school, ale svůj účel splní. Nebo by alespoň měly, řada uživatelů si však dlouhodobě stěžuje, že aplikace ČHMÚ neudává správné informace a má docela problémy s lokalizací. Zřejmě nejpřesněji tak bude i nadále ukazovat Windy, které nabízí opravdu přesnou předpověď počasí v reálném čase.

Meteor meteoradar
Meteor meteoradar

TikTok: Zachycení příběhu v krátkém videu

Smyslem téhle populární aplikace je odvyprávět příběh nebo něco předvést v 15vteřinovém videu. Sami tvůrci aplikace uvádí, že to není YouTube ani Instagram, v aplikaci nenajdete žádné filtry nebo upravování. Krátké úryvky ze života jsou zachycovány přirozeně, žádný “fake”. Názory na TikTok se různí a zejména mladí uživatelé (děti) přechází z Facebook, IG a dalších sociálních sítí právě sem.

FaceApp: Upravte si selfie jako profík

Chcete na fotce vypadat mladší, zakrýt nedokonalosti nebo se podívat, jak by vám slušel jiný účes? Ve FaceApp si můžete upravovat image podle svých představ. Tvůrci aplikace slibují, že bude výsledek stejný, jako kdyby bylo selfie upravováno pro magazín.

FaceApp: Face Editor
FaceApp: Face Editor

Z aktuálního výběru asi nejvíce překvapily české Mapy.cz, na jejichž vývoji Seznam neustále pracuje. Uživatelům se snaží poskytnout co největší pohodlí a přesné informace, ať už přesnou předpověď počasí Windy, nebo třeba spojení Mapy.cz s Bookingem.

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: GooglePlay

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (52)