Letní neomezená data T-mobile: aktivace, cena a další užitečné informace

neomezená data na léto t-mobile

Léto je už v plném proudu a sním i speciální prázdninová nabídka operátora T-mobile. Ten svým zákazníkům v období prázdnin umožňuje využívat neomezená mobilní data. Tato prázdninová akce u uživatelů vzbudila značný rozruch. Aktivace neomezeného mobilního internetu byla zpřístupněna již 20. června 2019. Čtyři dny nato se růžový operátor na sociální síti Twitter pochlubil, že neomezený internet v mobilu používá již přes 300 000 lidí. Obrovský zájem se projevil omezováním nových denních přístupů. Prvotní boom je však už za námi a nové aktivace balíčků by tak již měly probíhat bez problémů. Následující odstavce popisují, jak neomezená data od T-mobile aktivovat, jaká je jejich cena, rychlost a proč je vůbec chtít používat.

Neomezená data na prázdniny za 200 Kč 😎 Návod jak na to

Neomezená data na prázdniny za 200 Kč 😎 Návod jak na to

Proč a jak neomezená data u T-mobile využít?

Neomezený T-mobile internet v mobilu na léto se aktivuje prostřednictvím speciálního datového balíčku nazvaného „Neomezená data na léto“. Tento balíček lze aktivovat na základě jiného zapnutého balíčku pro data v rámci aplikace Můj T-mobile. Data nejsou omezena svým objemem ani rychlostí. Nabídka je určena pro nové i stávající paušální zákazníky, stejně jako pro uživatele předplacené karty a platí od 20. června 2019 do konce srpna.

Na internetu se objevila řada diskuzí na téma „proč neomezený internet v mobilu od T-mobile aktivovat“ s argumentem, zda neomezený datový limit uživatelé skutečně potřebují. Využití pro neomezená data od T-mobile je skutečně plno. Spousta lidí využívá letního volna k cestování, často se tak dostávají mimo dosah domácí WiFi, přičemž jim mnohdy nestačí datový limit u standardního datového balíčku. Neomezená data od T-mobile mají potenciál nejen pro nahrazení domácí WiFi, ale také zaručí, že se o FUP u dat již nemusíte starat. Nemusíte se tak na cestách omezovat v postování na Instagram, Facebook a další sociální sítě. Stejně tak můžete v mobilu pohodlně a rychle stahovat filmy, nebo streamovat hudbu.

rychlost stahování neomezená data na léto t-mobile

Řada uživatelů na cestách pracuje, díky přenosnému hotspotu si z mobilního telefonu můžete udělat vlastní přístupový bod pro notebook, nebo další dotyková zařízení. Využití můžete nalézt také při hraní her, ke kterým je zapotřebí internetové připojení. Příkladem může být nedávno představená hra Harry Potter Wizards Unite, kde díky neomezenému množství dat nebudete nijak limitováni připojením.

rychlost neomezený internet t-mobileRychlost internetu za jízdy vlakem s připojením dalšího zařízení na hotspotu

Neomezená mobilní data a rámcová smlouva

Mezi uživatele, kteří oficiálně nemohou využívat výhod plynoucích z neomezeného balíčku dat na léto jsou majitelé rámcové smlouvy a smlouvy pro významného zákazníka. I v tomto případě však existuje způsob, jak se k neomezenému internetu dostat. Vzhledem k tomu, že se akce vztahuje i na nové zákazníky operátora T-mobile v podstatě stačí zakoupit předplacenou SIM kartu a data si následně aktivovat. Majitelé zařízením s dual SIM si tak mohou na léto druhou simkartu T-mobile pořídit a používat jen pro internet v mobilu. Stejně tak je možné využít tabletu, nebo staršího mobilního zařízení pro vytvoření mobilního hotspotu. Neomezená mobilní data od T-mobile tak mohou využívat skutečně všichni zákazníci. I ti, co mají rámcovou smlouvu, byť může být tento postup pro některé uživatele komplikovanější.

Kolik neomezená mobilní data u T-mobile stojí?

Uživatelé se v rámci dotazů ohledně mobilního internetu na léto bez FUP ptají na to, kolik je aktivace balíčku bude stát. Podmínky aktivace jsou jasné – SIM karta od operátora T-mobile, aktivovaný datový balíček. Pokud tedy již SIMkartu vlastníte, a datový balíček používáte, budou vás neomezená data na léto stát pouze tolik, kolik standardně za internet platíte. Pokud například za balíček pro data platíte 99 Kč měsíčně, pak budete i v červenci a srpnu platit 99 Kč. Jedinou změnou pro vás bude to, že se v datování nemusíte nijak omezovat.

To stejné platí také pro zákazníky T-mobile, kteří již SIM mají, ale datový balíček nevyužívají. Za neomezený mobilní internet v mobilu od T-mobile v tomto případě zaplatíte podle toho, jaký datový balíček zvolíte. V tomto případě zřejmě typicky ten nejlevnější. Ten je za 99 Kč. V případě, že SIM kartu nevlastníte není nic jednoduššího než si ji pořídit. Seženete ji v podstatě každé trafice, supermarketu, případně přímo v prodejnách T-mobile. Standardní cena za předplacenou kartu je 200 Kč, přičemž je karta stejnou částkou nabita. V některých obchodech můžete narazit také na různé speciální akce a kartu pořídit ještě levněji

sim karta t-mobile pro neomezená mobilní data

Podtrženo sečteno, cena za neomezená mobilní data se liší na základě toho, zda již sim od T-mobile vlastníte a zda využíváte datové balíčky. Pokud je již využíváte platíte pořád stejně. Pokud nevyužíváte pořídíte je za 99-200Kč.

Jak aktivovat letní T-mobile neomezená data?

Proces aktivace balíčku data na léto od T-mobile je skutečně jednoduchý. Potřebujete k tomu jen tři věci – SIM kartu operátora, aplikaci Můj T-mobile a aktivovaný datový balíček. Následující body popisují postup aktivace pro nové uživatele. Pokud již SIM kartu používáte stačí se držet až několika posledních bodů. Jak tedy neomezená data od T-mobile na léto aktivovat?

  1. Aktivujte SIM kartu – zavoláním na libovolné číslo.
  2. Stáhněte si aplikaci Můj T-mobile.
  3. Zapněte si některý z datových balíčků.
  4. Zapněte si neomezená data na léto.

Aktivace SIM karty nějakou dobu potrvá, může se tak stát, že můžete klidně půl hodiny až hodinu čekat, než si budete moct datový balíček zapnout. Aplikace můj T-mobile může být také nahrazena webovým prostředím. Podmínkou aktivace neomezených dat je využití opakovaného minimálně měsíčního balíčku pro internet. Pokud si tak chcete užít data bez FUP limitu co možná nejlevněji, klikněte na možnost na Twist internet na měsíc 400MB za 99 Kč. Po jejich aktivaci už stačí jen zapnout balíček „neomezená data na léto“. Platnost neomezeného balíčku je 30 dní. Jakmile těchto 30 dní uplyne, musíte si data znovu ručně aktivovat.

Neomezená mobilní data i v zahraničí

Využívání nabídky neomezených dat by mělo probíhat stejně také v rámci EU. Již několik dní po spuštění akce se však začaly objevovat zprávy o tom, že T-mobile neomezená mobilní data v zahraničí zpomaluje. K situaci se následně na svém webu vyjádřil sám operátor:

Se začátkem dovolených a spuštěním neomezeného letního internetu se roamingový provoz v síti T-Mobile během posledního týdne zdvojnásobil, a dá se předpokládat, že k dalšímu skokovému růstu dojde s koncem školního roku. Aby operátor předešel přetížení sítě a nedostupnosti služeb v zahraničí, rozhodl se přistoupit k dočasné a plošné regulaci datových rychlostí v roamingu.

Z vyjádření tedy plyne, že neomezená data v rámci Evropské unie skutečně využívat můžeme, na rozdíl od jejich použití na území v ČR se však budeme muset spokojit s nižší rychlostí.

Máte zkušenosti s neomezenými daty od T-mobile?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)