Mapy.cz teď nově umožní rezervaci hotelů po celém světě

Mapy.cz - Booking rezervace hotelů po celém světě

V celosvětovém měřítku jsou nejoblíbenější Google mapy, které nabízí kromě hledání cest i spoustu informací nejenom pro turisty. Do boje proti nim vytáhly české Mapy.cz od Seznamu, které se spojily s portálem Booking.com. Díky tomu bude možné v nejoblíbenějších českých mapách rezervovat hotely kdekoliv na světě, zobrazit si o nich informace i recenze jiných zákazníků. Ty jsou přenášeny přímo z Bookingu, samozřejmě v českém jazyce, takže odpadá jazyková bariéra.

Mapy.cz a Booking umožní rychlou rezervaci v zahraničí

Rezervace hotelů přes mapy není žádnou novinkou, Google Mapy ke všemu nabízí více služeb než jenom Booking. Přesto mi přijde prostředí i proces rezervace na českých mapách uživatelsky příjemný, přehledný a svižnější než u Googlu. Jakmile si vyberete hotel a zvolíte “Rezervovat”, budete přesměrování do aplikace Booking, kde už si jenom nastavíte termín, počet osob a vyberete pokoj. Ceny zůstávají stejné jako kdybyste rezervovali přímo v aplikaci a Mapy.cz vynechaly.

Uživatelé si můžou prohlédnout více než 1,6 milionů ubytovacích zařízení, info z Bookingu se ale zobrazuje výhradně u zahraničních hotelů; ty české mají info z firmy.cz. Hledání se mi dobře osvědčilo, konkrétně v Bratislavě, New Yorku a v Pekingu. U jednotlivých hotelů jsem měl kompletní info, a ke všemu v češtině. V Mapy.cz nechybí ani zobrazení restaurací, nákupních center a dalších turistických míst či tipů.

Fungoval jsem na mobilních datech, a přesto bylo vyhledání extrémně rychlé, mapa se načetla okamžitě. Na Google mapách to bylo o dost pomalejší, na druhou stranu zobrazují ceny hned na mapě bez dalšího klikání.

Seznam.cz

Letošní léto bude na Mapách nejen o cestování po ČR, ale už i o možnosti rezervace ubytování prostřednictvím pár kliků, a to po celém světě. Poskytujeme tak nově informace o hotelu, samotnou rezervaci lidé provedou až na webu Booking.com,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz

Rezervujte hotel a dojeďte k němu s offline mapami

Aby bylo cestování co možná nejpohodlnější a nemuseli jste v zahraničí shánět Wi-Fi nebo platit za mobilní data, můžete si stáhnout mapu do mobilu. Stačí nastavit začátek a cíl (hotel) cesty, a mapu pak můžete využívat i offline. Tady je ale nejdříve nutné samotnou mapu stáhnout. Pro každou zemi jsou zvlášť, takže máte v mobilu pouze ty, které opravdu využijete.

Využijete rezervaci hotelů přes Mapy.cz?

Zdroj: blog.seznam.cz

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)