WhatsApp zabezpečuje konverzace otiskem prstu, prozatím jen v Beta verzi

whatssapp otisk prstu

Komunikační platforma WhatsApp ve své Beta verzi testuje novinku, přístup do aplikace přes otisk prstu. Tato nová forma zabezpečení konverzací ve WhatsApp vás vyzve k zadání otisku ihned po spuštění aplikace. Funkce je již nyní dostupná pro Beta verzi 2.19.222 a stačí ji povolit v nastavení.

Přístup do konverzací na WhatsApp přes otisk prstu

Tento druh zabezpečení tak chrání veškeré konverzace i další data obsažená v populární chatovací aplikaci WhatsApp. Pro jeho používání je pak samozřejmě nezbytné zařízení se čtečkou otisků prstů a Beta verze aplikace aktualizovaná na nejnovější verzi. Pro zapnutí funkce je třeba přejít do nastavení, které se schovává pod ikonou tří vertikálních teček. Zde se nachází položka „Účet“ a posléze „Soukromí“. Jako poslední položka v této nabídce WhatsApp aplikace je umístěna možnost „Otisk prstu jako typ zámku“. Zde ji potom už stačí jen zatrhnout.

Jakmile máte odemykání otiskem prstu zapnuté, pak se bez jeho přiložení nedostanete k žádné ze svých konverzací, ani do jiných částí aplikace. Výjimkou jsou hovory, které je možné přijímat i pokud je aplikace zamknutá. Můžete si také zapnout náhledy zprávy v notifikační liště a interval, po kterém se WhatsApp na otisk prstu uzamkne. Na výběr je zde pak z několika možností od okamžitého zamčení po půl hodinové zpoždění.

Kdy se tato funkce dostane i do stabilní verze aplikace prozatím není známo, ale vzhledem k jejímu širokému rozšíření mezi Beta testery lze předpokládat brzký příchod. Pokud chcete zabezpečení konverzací vyzkoušet již nyní, stačí se přidat do programu testování a následně v Google Play aplikaci aktualizovat.

Láká vás nové zabezpečení WhatsApp konverzací?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)