Telefon Huawei Ascend D3 dostane “osmijádro” HiSilicon

huawei_d3_ico

Dnes dopoledne jsme vás informovali o tom, že výrobce čipů MediaTek jako první představí osmijádrový 4G LTE procesor. Konkurence ale nespí, takže se letos takřka jistě dočkáme mnoha mobilů s osmijádrovými procesory. Jedním z nich by měl být i připravovaný Huawei Ascend D3, který se stane letošní vlajkovou lodí této u nás populární čínské značky. Podle zpráv Ascend D3 dostane procesor HiSilicon Kirin 920 s osmi jádry “tikajícími” na rychlosti až 1,8 GHz, vyráběný 28nm technologií.

Telefon Huawei Ascend D3 dostane osmijádrový čip HiSilicon Telefon Huawei Ascend D3 dostane osmijádrový čip HiSilicon

Na rozdíl od stávajících čipů MediaTek MT6592 se ale bude jednat o čip s architekturou big.LITTLE, kdy část jader (zpravidla polovina) poskytuje nejvyšší dostupný výkon (zde půjde patrně o jádra ARM Cortex A9), zatímco zbytek je orientovaný především na nízkou spotřebu elektrické energie (v tomto případě to budou jádra ARM Cortex A7). Zařízení pak mezi jádry používá podle aktuální potřeby (toto řešení jsme mohli vidět například u zařízení s procesory Samsung Exynos 5410). Některé zdroje uvádějí, že Huawei se rozhodl nepoužívat technologií heterogenního multi-processingu (HMP), což znamená, že všechna jádra nebudou moci pracovat současně.

Údajný snímek Huawei Ascend D3 Údajný snímek Huawei Ascend D3

Údajný snímek Huawei Ascend D3 Údajný snímek Huawei Ascend D3

Vraťme se ještě k dosud známým technickým parametrům Ascendu D3 – telefon by měl disponovat 16Mpx fotoaparátem, 5″ obrazovkou s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD) a tělem tenkým jen 6,3 milimetrů. Předpokládá se, že Huawei s touto novinkou přijede na barcelonský Mobile World Congress, který začíná v pondělí 24. února.

Údajný snímek Huawei Ascend D3 Údajný snímek Huawei Ascend D3

Údajný snímek Huawei Ascend D3 Údajný snímek Huawei Ascend D3

Zdroje: Mobil Telefon, GizChina, Huawei News, GSM Maniak.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek