Menu

Telefon HTC U11 neprošel testem odolnosti. Nenoste ho v zadní kapse

HTC se u nové generace svých vlajkových modelů rozhodlo vyměnit design, a to včetně materiálů. Místo celokovových telefonů, jako je HTC 10, můžeme vidět skleněné telefony, jako HTC U Ultra, nebo poslední telefon HTC U11. Zařízení jsou lesklá, jedná se o velké lapače otisků a bohužel nejsou tak odolná.

Telefon HTC U11 nepřežil test ohnutím

Známý youtuber JerryRigEverything otestoval v posledním videu vlajkový model od HTC, který se chlubí unikátním ovládacím mechanismem. Kromě klasických tlačítek se dá také využít mačkání rámečku telefonu. Více si o něm řekneme brzy v recenzi, kterou již připravujeme. Teď ale zpátky k testu odolnosti.

Podle předpokladů telefon neměl problém se škrábanci. Hlavní problém mají některé telefony s testem ohebnosti a HTC U11 se k nim zařadí. Předchozí model HTC U Ultra sice testem prošel, ale celá záda měl díky sklu popraskaná. Problém u HTC U11 je v tom, že praskla ochrana displeje, která poté zničila LCD. Telefon pak nebyl funkční, tudíž neprošel testem youtubera JerryRigEverything. Je to určitě škoda, když vezmeme v potaz to, že vlajkový model z minulého roku HTC 10 patří k těm nejodolnějším prémiovým telefonům.

Důvody proč telefon selhal, jsou dva. Předchozí model U Ultra má sklo na plochém plastovém rámu. Novinka HTC U11 ale má zakřivené sklo, které je na kovovém rámu. Díky tomu se při ohnutí jednodušeji rozbije. Druhým důvodem je to, že díky speciálnímu ovládání přes rámeček telefonu, je tento kovový rámeček trochu ohebný a při menší námaze se prohne, tím se vyvine tlak na přední sklo, které se tak roztříští. Rozhodně tak JerryRigEverything nedoporučuje nosit telefon v zadní kapse kalhot, kde by se mohl lehce rozbít.

Mělo by se HTC v nových telefonech vrátit k celokovovým telefonům?

Zdroj: youtube.com.

Komentáře

DeX.DC

14.6.2017 21:16

Jako vzdy mobil od HTC o nicem. Test proukazal, jake smejdy HTC musi vyrabet a na vsem setri jen aby neco vydelal na lidech co si tohle koupi. HTC si koupi jen clovek co nena hlavu v poradku. Hlavne, ze podle DXOMARK ma nejlepe hodnoceny fotak, ale co ten zbytek. Hruza

Kotoktok28

14.6.2017 21:22

Je hezký, že se snažíte předat fakta blbcům. Jen mne sere, že se pasete na člověku, na kterýho fláknete pouze odkaz. Oproti němu jste pouhými hovínky, protože nebudete mít NIKDY na to, abyste si mohli dovolit to, co on. Jste trapní.

pavelvyskov36

15.6.2017 0:18

Zlatý Huawei…

RSS (komentáře k článku)