Stahujte Gmail 4.5 s novým vzhledem!

gmail_ico

Vypadá to, že po prvních zprávách o poměrně zásadní aktualizaci Gmailu nebudeme na klienta pro Android čekat příliš dlouho. Včera totiž Google uvolnil verzi s číslem 4.5, která opouští koncept panelu nástrojů v dolní liště a přesouvá hlavní ovládací prvky nahoru. Kromě toho přidává také postranní menu, ke kterému se uživatel dostane tahem zleva doprava, případně tapnutím do levého horního rohu okna. K aktualizaci zpráv nyní dochází nikoli stiskem tlačítka, ale potažením seznamu e-mailů shora dolů, jak je to obvyklé ve většině klientů sociálních sítí. Užitečná bude možnost vyprázdnit koš a složku se spamem jedním klepnutím.

Nové rozhraní odstranilo dolní panel Nové rozhraní odstranilo dolní panel

Server Android Police ukázal na videu, jak jednoduše funguje výběr více položek v seznamu e-mailů.

Tip: Multi-select is still alive and easy to use in the new Gmail 4.5

Tip: Multi-select is still alive and easy to use in the new Gmail 4.5

Pokud po aktualizaci neuvidíte záložky, otevřete si desktopovou verzi Gmailu, klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a vyberte Konfigurovat doručenou poštu (předpokládáme, že to bude fungovat pouze tehdy, pokud má uživatel také novou webovou verzi).

Otevřená zpráva - opět bez dolní lišty Otevřená zpráva – opět bez dolní lišty

Seznam se aktualizuje potažením Seznam se aktualizuje potažením

Nový design je nesporně krokem, otázkou je, jakým směrem ten krok směřuje. Server Android Central hodnotí nové rozhraní spíše pozitivně, byť uznává, že situování hlavních ovládacích prvků k hornímu okraji obrazovky nemusí být nejpohodlnějším řešením (hlavně na zařízeních s větší úhlopříčkou), což kritizuje i Artem Russakovskii z Android Police. Kriticky se k novému konceptu Gmailu se záložkami pro sociální sítě, promo akce, aktualizace a fóra, kam se automaticky třídí došlá pošta, vyjádřil na Lupě publicista Daniel Dočekal, který výsledek označuje za “další zbytečné tříštění pozornosti”.

Kontextová nabídka v seznamu zpráv Kontextová nabídka v seznamu zpráv

Aktualizace na nový Gmail by měla proběhnout automaticky, případně můžete zkusit nainstalovat aplikaci z Obchodu Play (odkaz je na konci článku). Protože je ale poslední verze uvolňována postupně a nemusí být v těchto okamžicích dostupná všem, přidáváme odkazy na několik serverů, odkud lze stáhnout instalační balíček Gmailu 4.5 – v takovém případě ale počítejte s možnými problémy.

Velikost souboru ke stažení je 3,8 MB.

Lymw9XVvZ yKoYTLKt2P zBBsDK35tXEopVX0rL89r8daWwQZDZjrvSggLOXzDyqPQ=w124
Gmail
Google Inc.
Verze Liší se dle zařízení (3. 6. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení

vkfWn2XyQuXjPEAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Zdroje: Android Central a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)