Spotify: Streamování hudby už nestačí. Budeme streamovat i videa

Spotify na HTC

Spotify zahájilo svůj provoz již v roce 2008 a dnes je jedním z nejpopulárnějších nástrojů pro streamování hudby. K dispozici je pro mnoho platforem, včetně mobilních zařízení, počítačů, chytrých televizí nebo některých herních konzol. Služba již byla několikrát předmětem sáhodlouhých diskusí mezi hudebníky (nejznámější je kauza Taylor Swift), a to převážně kvůli platbám ze strany Spotify. I přesto má však katalog Spotify více než 30 milionů položek. Už od minulého roku se ale mluví o přidání nových možností, přičemž včera bylo oznámeno, že bychom se mohli dočkat již tento týden.

V rozhovoru pro Wall Street Journal se Shiva Rajaraman, viceprezident Spotify, zmínil, že s tím, co uživatelé v určitých chvílích poslouchají, by mohla být distribuována i videa. Také zmínil, že 10 % uživatelů vybraných trhů již novinku testovalo, díky čemuž se Spotify naučilo s novým obsahem pracovat.

Novinka bude nejspíše automaticky spouštěna scriptem ze serveru, protože někteří uživatelé již začali novou službu hodnotit a opěvovat. Jiní však stále čekají. Včera v odpoledních hodinách byla uvolněna aktualizace pro Android, která nese číslo 4.5.0.820. Bohužel ani aktualizace samotná nezpůsobila žádnou velkou změnu, jen se od jejího výrobce dozvídáme, že novinkou je filtrovatelnost zobrazení playlistů, že se zbavili nějakých brouků (bugů) a vyvrácení tvrzení, že aplikace Spotify dokáže zastavit výbuch sopky.

Spotify - novinky v Play Store

Podle všeho se zdá, že nová služba se spouští nejprve ve Velké Británii, Německu a Švédsku. Mnoho věcí je však stále neznámých, například platformy, pro které bude novinka dostupná. Webové stránky Spotify uvádí, že playlisty videí a podcastů budou podobné jako hudební mixy. Uživatelé tak budou získávat denní řízený obsah, určený podle denní doby. Například tak během dopoledne bude mít k dispozici horké novinky, zábavná videa v době oběda a večer pak zajímavé příběhy.

Spotify Shows

Novinka se jmenuje „Shows“ a k procházení bude viditelná v levém vysouvacím menu. Uživatelé výše zmíněných regionů dostanou novinku pravděpodobně již velmi brzy, pokud ji už nemají. My si ale budeme muset na nové funkce ještě nějakou chvilku počkat.

Zdroje: AH, WSJ.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)