Spořič dat Opera Max dostal v aktualizaci otravnou funkci

sporic-dat-opera-max-monetizace_ico

Spořič dat Opera Max funguje v podstatě jako VPN. Pokud tedy uživatel vystaví požadavek (například zadá adresu webové stránky), je tento nejprve předán serverům Opery, které následně o stránku požádají příslušný web. Přijatá data jsou následně zkomprimována a teprve poté odeslána zpět do telefonu, který o ně požádal. Tímto způsobem je dosahováno leckdy i poměrně citelné úspory přenesených dat, což ocení zejména uživatelé s nižším limitem. Z technického hlediska se poskytovatel samozřejmě neobejde bez serverů, komprimujících data a zpracovávajících požadavky, a silné internetové konektivity. Obojí přitom stojí nemalé peníze, které se Opera snažila získat zobrazováním reklamy a odkazy na sponzorované aplikace. To ale zjevně na pokrytí nákladů a zisk nestačilo, takže přichází o něco agresivnější forma.

Spořič dat Opera Max s novým konceptem monetizace

Uživatel dostává čas, po který může služeb serverů Opery využívat. Do začátku je to 90 dní, následně si přímo v aplikaci může “přikoupit” další čas v porci po 12 hodinách. Potěšujícím faktem je alespoň prozatím to, že “přikoupení” času je zdarma. Opera totiž na obrazovce, kde lze čas prodloužit, zobrazuje reklamu. Je evidentní, že cílem této snahy je vyšší počet zobrazení, prokliků a tím zvýšení příjmů z aplikace. Počet prodloužení zatím není nijak omezen, takže si můžete “naklepat” tolik dnů, kolik budete mít trpělivosti. Neplatí tedy, že byste aplikaci museli otevírat každých 12 hodin. Úplně stejně pak funguje i nový režim soukromí, který lze taktéž prodlužovat po 12hodinových úsecích.

Primárním cílem prý není zvýšení zobrazení reklamy

Opera přitom oficiálně tvrdí, že: “Primárním cílem nové verze není zvýšit počet zobrazení grafických reklam. Je to příležitost pokračovat i nadále v poskytování bezplatné služby a zefektivnění Opery Max. Naše datová centra šetří uživatelům více než 20 milionů megabajtů denně. To je obrovské množství dat, které činí z Opery Max jednu z největších VPN služeb na Androidu. To je důvod, proč jsme se rozhodli zavést reklamy a časový limit. V tuto chvíli máme nastavenou mez na 12 hodin. To znamená, že uživatelé mohou vidět jen jednu nebo dvě reklamy denně. Je to náš první pokus a snažíme se najít správnou rovnováhu mezi dobou provozu a jistotě, že se Opera Max nestane pro naše uživatele zátěží.”

Opera Max je bez stínu pochybnosti jedním z nejlepších řešení VPN pro Android zdarma. Má snadné nastavení a nijak neomezuje své uživatele v přenesených datech. Nevyžaduje ani žádné poplatky, sazby za překročení limitů a nepoužívá žádné jiné restrikce.

Co říkáte na nový způsob monetizace, který pro spořič dat Opera Max zvolila? Uvítali byste raději jednorázově placenou aplikaci bez reklam, nebo měsíční paušál? Podělte se o své dojmy v diskuzi!

Samsung Max VPN & Data Saver
Samsung Max VPN & Data Saver

Zdroje: androidpolice.com, dobreprogramy.pl, ghacks.net.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

markety

Přehled alternativních marketů

Články Ondřej Kadlec Ondřej Kadlec
4 min. uložit na později

Komentáře (13)