Sociální síť Google Plus má nyní více aktivních uživatelů než Twitter

Print

Sociální sítě se staly trendem 21 století. Tato virtuální místa pro shromažďování přátel a jejich materiálů existovala samozřejmě již daleko dříve, o pořádný vzestup se ale postaral až Facebook, který je zároveň jedničkou v této branži. To se nelíbilo společnosti Google, která před 19 měsíci spustila svou vlastní sociální síť s názvem Google Plus. Ze začátku se odhadovalo, jak moc dokáže tato síť Facebook ohrozit, později se však ukázalo, že na rozdíl od Facebooku se na Google Plus hromadí spíše lidé z IT oblasti (tzv. geekové) a běžným uživatelům Google Plus moc neříká. I tak se ale Googlu daří poměrně dobře získávat nové uživatele, což potvrzuje i studie firmy Trendstream, ze které vyplývá, že má sociální síť od Googlu již více aktivních uživatelů než populární Twitter a vyhoupla se tak na druhé místo za Facebook. Ten má však stále obrovský náskok a dvojnásobek aktivních uživatelů oproti Google Plus.

Screen-Shot-2013-01-25-at-10.13.36-PM

Síti Google Plus nejvíce pomohla provázanost s dalšími službami Google a také skvělá integrace do systému Android, kde zejména mobilní aplikace slaví úspěch. To také vysvětluje, proč je největší procento uživatelů této sítě zdatnější v IT oboru.

zdroj: forbes.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)