Sociální síť Google+ je druhá hned za Facebookem

Google-plus

Vzhledem k tomu, že se neomezujeme pouze na operační systém Android a rádi vás informuje i o jiných aktivitách firmy Google, máme tu zajímavou novinku týkající se oblíbenosti sociálních sítí. Kdo by to byl řekl, teprve dvouletý Google+ už stačil předehnat většinu známých sociálních sítí. Informace přinesl web GlobalWebIndex.

Na prvním místě samozřejmě dále trůní neporazitelný Facebook se 700 milióny aktivních uživatelů. Pro upřesnění: za aktivního uživatele je považován každý, kdo se přihlásil alespoň jednou v uplynulém měsíci. Přední weby žebříčku navíc stále zaznamenávají výrazný příliv nových uživatelů. Za nejrychleji rozvíjející se síť byl označen Twitter, který za rok 2013 zaznamenal nárůst aktivních uživatelů o 40 % a má jich nynějších 288 miliónů. Twitter podle všeho nyní používá 21 % internetové populace.

socialnetworksdec2012-v1-602x526

Ale zpět ke Google Plus: i když jej totiž mnozí považovali za “virtuální město duchů” a projekt odsouzený k neúspěchu, dokázal se vyšvihnout na současných 343 miliónů aktivních uživatelů a poměrně překvapivě dokázal překonat i jiný projekt Googlu – videoportál YouTube. Je dost možné, že za úspěch “pluska” vděčí Google právě YouTube, kde dokazuje, jak je provázanost platforem a sdílení obsahu důležité. Hodí se navíc zmínit, že dle grafů GlobalWebIndex se skutečně jedná o uživatele, kteří aktivně využívají přímo sociální síť Google+, nejsou to tedy jakási souhrnná čísla ze všech webů společnosti Google, do kterých menším či větším způsobem Google+ zasahuje (Gmail, GTalk, YouTube…). Na Google+ samozřejmě nemůžeme chybět ani my a pokud jste tak ještě neučinili, určitě se podívejte na náš profil.

Nabízí se tedy otázka – využíváte Google+? Máte konkrétní důvod, proč jste si ji vybrali například místo Facebooku? Rádi si přečteme vaše názory a postřehy.

 

Currents
Currents

Zdroj: ZDNet

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)