Smrtonosná past dorazila na Google Play

die-hard-1

Možná to mnohým z vás uniklo, ale na plátna amerických kin zavítal tento víkend další díl filmové ságy Die Hard, u nás známé jako Smrtonosná Past, s Brucem Willisem v hlavní roli. Především Die Hard jednička a dvojka patří k legendárním akčním eposům o obyčejném chlápkovi, který si díky svému důvtipu dokáže poradit v jakékoliv situaci. Jenže jak oblíbenému hlavnímu protagonistovi ubývalo vlasů, snižovalo se i hodnocení každého následného filmu. Vzhledem k tomu, že se ale český distributor rozhodl uvést pátý díl do kin s měsíčním odstupem oproti USA, můžeme zatím jen vyčkávat a odvolávat se tak akorát na zahraniční recenze (které zrovna chválu nepějí). Ale aby to čekání nebylo příliš dlouhé, předhodil Fox Digital Entertainment hladovým fanouškům hru s prostým názvem Die Hard.

unnamed (1)

Jedná se o klasickou “endless runner” záležitost ve stylu Temple Run, kde pomocí jednoduchých gest na dotykové obrazovce provádíte základní úkony jako je úhyb, skok, nabití zbraně či střelba. Zahrajete si za syna policisty z předchozích dílů, Jacka McClanea, který po svém tatíkovi podědil schopnost dostávat se neustále do nějakých průšvihů. Hned v prvním kole se dostanete do přestřelky v dobře známém městu Pripjať, nedaleko Černobylu, kde vám po krku půjde tlupa po zuby ozbrojených žoldáků. Samozřejmě nemůžeme očekávat kdovíjak hlubokou hratelnost, ale na zabití pár minut někde na zastávce v pohodě stačí. Grafika je solidní, i když animace běhu hlavního hrdiny by zasloužila trochu více práce. Více mě však otravovala přítomnost pouhých čtyř nábojů v zásobníku, tudíž musíte neustále posunutím prstu svisle dolů po obrazovce přebíjet, což je v okamžiku, kdy se snažíte přeskočit překážku, uhnout doleva a ještě sbírat mince poměrně zbytečná komplikace navíc. Celkově bych řekl, že si tuto hru užijí spíš majitelé menších displejů.

unnamed (3)

Die Hard je na Google Play nabízeno zdarma, ale jak asi tušíte, trend mikrotransakcí je nezastavitelný a tak i zde po každém neúspěšném pokusu o splnění mise uvidíte ikonku navádějící vás k podvádění skrze platby. Zemřeli jste? Chcete se vzdát? Dejte nám “bůra” a my podplatíme smrt.

523501342045013b74b95488bff46b91?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)