Menu

Samsung si v reklamě opět utahuje ze zákazníků Apple

Včera se v amerických televizích NBC v přestávce během pořadu The Voice a Fox v průběhu X-Factoru objevila nová, minutu a půl trvající reklama Samsungu. Hlavní roli v ní opět hrají zákazníci firmy Apple, kteří jsou tradičně líčeni jako “ti, kteří stojí fronty na nový iPhone”. V aktuální reklamě čekají fanoušci a fanynky iPhone (vykreslení skoro jako fanatičtí příznivci jakési sekty) trpělivě v dlouhých, několikahodinových frontách před obchody v Chicagu, San Francisku, New Yorku a Los Angeles, když tu se objevují šťastní majitelé Galaxy S III, aby jim ukázali schopnosti “toho správného” telefonu, včetně technologie NFC (Beam S) a sdílení multimediálních souborů přes Wi-Fi Direct (Share Shot), což jsou dvě funkce, kterými poslední iPhone 5 nedisponuje. Fanoušci Applu samozřejmě jen závistivě žasnou :).

http://www.youtube.com/watch?v=nf5-Prx19ZM

Kampaň v duchu “The Next Big Thing is Already Here” (“příští velká/nejlepší věc už je tady”) není žádnou novinkou – poprvé s ní Samsung přišel loni po uvedení iPhone 4S, proti kterému postavil svou tehdejší vlajkovou loď Galaxy S II. S novou generací “jablečného” telefonu je tu také nový spot s víceméně stejným poselstvím. Samsung očividně nechce ustoupit ze svého pojetí reklamy, ve které se profiluje jako “anti-iPhone”, takže se v nejbližších měsících možná dočkáme dalších podobných kousků.

Takhle vidí u Samsungu fanoušky Apple

Takhle vidí u Samsungu fanoušky Apple

Otázkou je, nakolik jsou tyto reklamy záměrnou provokací a snahou o zviditelnění (která se očividně podařila, když o ní informujeme ;) ), a do jaké míry plní primární účel reklamy – přesvědčit zákazníka ke koupi produktu, v tomto případě Galaxy S III, nebo alespoň rozšířit povědomí o značce. Určité skupině zákazníků, kteří se cítí potřebu se vymezovat podobným způsobem, ale uvedený spot určitě udělá radost ;).

Share Shot - to nový iPhone nemá!

Share Shot - to nový iPhone nemá!

Co myslíte: je etické a nějakým způsobem smysluplné, když se Samsung prezentuje tímto způsobem? Není nakonec morálním vítězem Apple, který nemá potřebu shazovat uživatele ostatních platforem?

Zdroje: Android and Me, Talk Android, Droid Life, Phandroid a Droid Matters.

 

Komentáře

Scalex

Scalex

20.9.2012 7:34

Ve sporu Samsung-Apple bych morálním vítězem nenazýval ani jednu stranu. Máslo na hlavách mají všichni.

Přema

Přema

20.9.2012 7:42

Apple shazuje vlastní uživatele. Viz reklamní kampaň Genius, která již není dostupná…..

Marek

Marek

20.9.2012 7:50

Vždyť tam není nic co není pravda, ne? :)

David

David

20.9.2012 8:23

Ale Apple si přece takto postavil kampaň proti PC… Slavná serie Hi I am Mac / And I am PC http://www.youtube.com/watch?v=C5z0Ia5jDt4

Ondra

Ondra

20.9.2012 8:29

Jestli je to etické? Apple dělal něco podobného např. v reklamách Mac vs PC.

Karlos

Karlos

20.9.2012 8:35

Výborně. takhle se na ně musí. apple sucks

pavel

pavel

20.9.2012 9:26

Svět Androida.cz přestaňte laskavě odsuzovat Apple produkty,každému vyhovuje něco jiného do háje.
Váš web jde s takovou z kopce….
No a ta reklama od Samsungu no koment…šikmáci jedni…Samsung říká nebuďte ovce Applu,buďte ovce Samsungu ”
Fakt trapný …

oem

oem

20.9.2012 9:50

ja nerozumim semu co rikaji, skoda

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 9:53

To: pavel
Nebudu mluvit za celý projekt, ale čistě za sebe.
Dovolím si tvrdit, že produkty Apple v žádném případě neodsuzuji (předpokládám, že se výtka týká i mne, když jste ji napsal pod tento článek). Naopak si myslím, že právě v tomto článku jsem si dovolil lehkou kritiku a ironii vůči Samsungu (a to jsem sám spokojeným majitelem Galaxy S II).
Věřte mi, že mně osobně se tahle reklama, ba vůbec tento způsob propagace a vymezování, ani trochu nelíbí. Nikdy u mne neuvidíte tapetu, na které Android rozsekává či pomočuje jablko – připadá mi to primitivní.
Apple/iPhone/iOS beru jako alternativu, nikoli ale jako přímou konkurenci. Apple poskytuje produkty pro lidi, kteří mají jiné požadavky, než já – nemají například potřebu flashovat ROMky, nevadí jim ikony na ploše, mají jinou filozofii práce, jiné potřeby a od telefonu čekají něco jiného, než já. Nevidím důvod, proč je za to kritizovat, nebo se jim dokonce posmívat.

danik

danik

20.9.2012 9:55

Tohle nedělali v Koreji, ale v USA..tak si aspoň Američani nemají navzájem co vyčítat, ovce sou tam beztak všichni :)

ans

ans

20.9.2012 9:56

beeee beee pavliku :)

ans

ans

20.9.2012 10:00

beee beee samozrejme na obe strany, hlavne ty telefony nebrat jako smysl zivota zeano .))

Honza

Honza

20.9.2012 10:12

Pavle, je to jednoduchý – neříkám že Samsung je čistý jak sníh, ale Apple je pravděpodobně nejméně etická firma z oblasti IT, a je nejvíc vidět. Postavila si byznys na omezování uživatele – od ignorace obyčejného USB, neustálého protlačování vlastních proprietárních konektorů až po šaškárnu se SIM. A jestli jsi to ještě neviděl, podívej se na YouTube na záznam zpráv Foxu zhruba před dvěma dny – 5 dní před oficiálním zahájením prodeje sedí před Apple store v N.Y. banda lidí, kteří nemají evidentně na práci nic jiného než bivakovat jako bezdomovci před krámem, až jim prodají extrémně předraženou hračku – promiň, ale tohle zákazníci Samsungu nedělají, tedy alespoň pokud vím. Jedině Apple má svoje stádečko oveček, které se postarají každý rok o pořádný Hype. Jak se chová ovce Samsung? Apple je jako tenista, který neustále hraje loby – neustále nahrává konkurenci na smeče. A patentová válka? Směšné. A zastávat se společnosti, která představí 4″ displej stylem “objevili jsme kolo”, je pro normálně smýšlejícího člověka dost těžké. A hlavně, systém “objevme již objevené, řekněme světu že jsme to vynalezli tím že si patentujeme třeba obdélník! a pak zažalujeme každého, kdo to zkusí po nás”?? To je vypočítavé, nízké a neetické. Tak promiň, že nebrojím za čest Apple. Oni žádnou nemají.
A je neoddiskutovatelná pravda, že přímo srovnávací reklama nikdy etická nebyla, není a nebude, ať už je jejím cílem kdokoliv. Ale upřímně, Apple si svým postupem dost podobnou záležitost vykoledoval.

Honza

Honza

20.9.2012 10:14

ANS: ani netušíš, jak VELKOU pravdu máš. A když si pak přečteš, že uživatelé Applu vydrží den bez tekoucí vody, bez jídla a základních potřeb, ale vypnout iPad, to by byl konec světa jak ho známe …

MK

MK

20.9.2012 10:15

bohužel je to ještě horší, po včerejší aktualizaci iPadu mám totálně zasekaný appstore, místo skvělých map od googlu tam nacpali totální bazmek a youtube je taky pryč. Aspoň v safari se zrychlilo načítání.

Pascal

Pascal

20.9.2012 10:46

Ale vsak je to smiesne, tak preco sa nezasmiat :D

Jenda

Jenda

20.9.2012 10:59

Apple se svou morálkou nemůže být nikdy v ničem morální vítěz. Několik majitelů Applů znám a prostě s nimi nemá cenu diskutovat. Jim prostě absence čehokoliv u svých produktů nevadí a dokonce ji fanaticky obhajují. Akorát že teď budou muset malinko změnit rétoriku. Když jsem jim dříve tvrdil, že 3,5 palcový displej je malý, protiargument byl, že Velký Steve řekl, že to je přesně ta správná velikost. Když jsem tvrdil, že 9,7 palců na iPadu je pro mě moc, je těžký a neergonomický, odpověď byla, že Velký Steve řekl, že to je přesně ta správná velikost. Dneska budou mít 4,07 palcu na iPhone a 7 palců na iPadu mini a zase budou tvrdit, že je to ta nejlepší možná velikost. NFC a slot na kartu nepotřebují. Mají přece iTunes. Připojí ten svůj nestandardní konektor a vše se jim udělá samo. Opravdu už jen zabečet. Nemáme flash? Nevadí. Steve řekl, že to nepotřebujeme. Nemáme CD mechaniky. Nevadí? Velký Steve řekl, že to nepotřebujeme. Nepodporujeme BlueRay, protože Steve to nechtěl. Chcete si upravit konfiguraci počítače? Proč? Apply jsou dokonalé tak, jak jsou. Nejčastější argument je, že výrobky applu jsou stylové. Pro mě není design a styl hlavní parametr pro kupování elektroniky. Mám rád svobodu a výběr.

Invoker

Invoker

20.9.2012 11:20

Dejte sem reklamu na kostku soli a Pavel bude lizat až do večera =o)) T teď učím malou..béé-béé.

uni

uni

20.9.2012 11:43

Jenda: Co mám lidi s iPhonem okolo, tak jim nijak zvlášť nevadí, že to nebo to iPhone neumí. To by si koupili něco jiného:-) Zato znám lidi, co mají NEiPhone a vadí jim, že to nejede jako iPhone, ale je mimo jejich cenovou relaci.

MK

MK

20.9.2012 11:51

Já mám dnes okolo lidi s iPhonem, co jim vadí jak od včerejška jejich iPhone jde, respektive nejde a jak žere baterku.

locomachine

locomachine

20.9.2012 12:00

V americe jsou porovnávací reklamy povoleny, u nás ne. To jen někteří tady to chápou jako neetické, já to vnímám jako lepší informování a zábavnější reklamu.

Ja

Ja

20.9.2012 12:42

nebolo to take zle, mali aj horsie. sice ja by som bol radsej keby zostali pri 3.5″ displeji a argumentovat 4.8 palcovym displejom ze je lepsi mi pride blbost ale take urazlive to tentokrat nebolo.

Venda

Venda

20.9.2012 12:58

Pavle, jsi úplný debil. Sorry ale takovým způsobem reagovat na svět androidu je dětinské a proto říkám nepiš už taky kteréne

Saim

Saim

20.9.2012 13:28

Hahaha presná vzorka jabĺk. Pavel je určite ten v kockovanej košielke.

bckp

bckp

20.9.2012 14:09

To že Apple není etická firma, na tom se asi všichni shodneme, srovnávací reklamy jsou ale věc jiná, na jednu stranu mi to příjde vtipné, neboť Apple vyhrál soud a přesto se mu Samsung vysmívá, na druhou stranu si říkám, proč se Samsung snižuje na úroveň Apple. Ale vzhledem k tomu, že reklama je určena pro USA, je mi odpoveď na druhou otázku víceméně zřejmá…

patras

patras

20.9.2012 14:42

2martin ja nemam rad apple pro jeho uzavrenost .. ale co se tyce usb .. myslim ze prave aplle dal svetu usb ;) .. to ze jeho mensiho brachu (microusb) ho ignoruje na iphone je jen prostym dukazem uzavrenosti .. nechteji sdilet prislusenstvi se zbytkem sveta .. ani pitomy nabijecky .. chteji byt uzavreni a aby mel kazdy stejny telefon …

predstav si svet ve kterem by venku jezdili jen napr VW Golf .. a mohl by sis koupit cernej nebo bilej .. tot vse … z takovyho sveta by mi bylo nabliti ….

diky bohu za ruznorodost androidu :)

booczech

booczech

20.9.2012 15:01

2patras: myslet znamena…
USB vzniklo za spolupráce firem Compaq, Hewlett-Packard, Intel, Lucent, NEC, Microsoft a Philips. Apple ho jen použil u svých iMaců.

Karlos

Karlos

20.9.2012 16:07

booczech: apple ho nepoužil!! apple ho ukradl! ani bych se nedivil

Predseda3D

Predseda3D

20.9.2012 17:14

Hlavně že se mi tady pokaždé spustí reklama na Samsung přes celou stránku i s audiem. Fakt bomba.

Mira

Mira

20.9.2012 19:54

S3 I NEW iPhon jsou pekne a dobre telefony, o ton neni sporu. Ovsem oba vyrobci jsou ubozaci, nikdy jim nepujde o lidi. ale jen o jejich penize. A tak je to se vsim.

In love HTC.

peeepan

peeepan

21.9.2012 9:04

2 Mira: presne moja rec. Samsung sa len na celom kopirovani prizivil na ukor ostatnych vyrobcov, geby S a SII neboli “iPhoon like”, tak nikedy nebudu tak popularne. HTC mozeme len dakovat, ze zacali a vydrzali, Motorole za boom, ktory spravila v amerike …

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

21.9.2012 11:26

Pavle:
Rozhodně Apple produkty neodsuzujeme ba naopak. Víme, že jsou špičkou ve své třídě a jsme za ně rádi. Naprosto souhlasíme s názorem, že každému uživateli vyhovuje něco jiného a my to respektujeme. To že ve zprávičce reagujeme na aktuální dění na trhu, neznamená, že bychom Apple zavrhovali!

František

František

21.9.2012 19:16

Apple není nic jiného než sekta která se snaží z lidí udělat ovce.Většina lidí co má iPhone ani neví proč si ho koupila.Je prostě in a nezajímá je co to umí a jaké to má výhody a nevýhody.Kdyby tvrdily že nosit telefon zastrčenej v zadku je in tak to ti lidi udělaj!

Ferency

Ferency

30.9.2012 14:38

Já si sice telefony nekupuji,ale dostal jsem k používání iPhone 4s a starší S2.Dopadlo to tak,ze po vyzkoušení všech moznosti androida četně flashování a taktování procesoru, se mě ta svoboda zajedla.
Nejhorší je asi market kde se objevují aplikace scryptované buď amatéry nebo impotenty.Hledat na netu aplikaci, která opravdu funguje jak má, je opravdu zábava jen pro nekteré.A uvědomte si ,že víc jak 80% uzivatelů jsou nějaké svobodné moznosti
Úplně volný a chtějí jen spolehlivě fungovat na mailu a koukat po netu, popřípadě pustit něco
do sluchátek.Po pravdě S2 vyndavám jen když někdo volá.Tady vydím spíš ovce mečící něco co si přečetli někde na fóru.Kolik z vás někdy měli něco na iOSu? Před 3-4 lety to nebylo nic moc,ale to ani android.Málo kdo má nějaký originální důvod proč je Apple tak hroznej krom papouškováňí nějakýho pošahanýho geeka.Apple bude ikona revoluce v dotekovém ovládání ať chcete nebo ne, v té době jsme tutkali stylusama do neviditelnejch políček na PDAckách.Reklamy bych vůbec neřešil,ty jsou právě pro ty ovce…..

wade

wade

17.2.2013 21:15

Jde na SGS III dát prehravac hudby na zamykací obrazovku ?

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

18.2.2013 11:14

To: wade
Doufám, že se nemýlím, ale podle mne nedá.
Tipoval bych, že to bude možné s Androidem 4.2.

RSS (komentáře k článku)