Samsung si v reklamě opět utahuje ze zákazníků Apple

apple_fan_ico

Včera se v amerických televizích NBC v přestávce během pořadu The Voice a Fox v průběhu X-Factoru objevila nová, minutu a půl trvající reklama Samsungu. Hlavní roli v ní opět hrají zákazníci firmy Apple, kteří jsou tradičně líčeni jako “ti, kteří stojí fronty na nový iPhone”. V aktuální reklamě čekají fanoušci a fanynky iPhone (vykreslení skoro jako fanatičtí příznivci jakési sekty) trpělivě v dlouhých, několikahodinových frontách před obchody v Chicagu, San Francisku, New Yorku a Los Angeles, když tu se objevují šťastní majitelé Galaxy S III, aby jim ukázali schopnosti “toho správného” telefonu, včetně technologie NFC (Beam S) a sdílení multimediálních souborů přes Wi-Fi Direct (Share Shot), což jsou dvě funkce, kterými poslední iPhone 5 nedisponuje. Fanoušci Applu samozřejmě jen závistivě žasnou :).

https://www.youtube.com/watch?v=nf5-Prx19ZM

Kampaň v duchu “The Next Big Thing is Already Here” (“příští velká/nejlepší věc už je tady”) není žádnou novinkou – poprvé s ní Samsung přišel loni po uvedení iPhone 4S, proti kterému postavil svou tehdejší vlajkovou loď Galaxy S II. S novou generací “jablečného” telefonu je tu také nový spot s víceméně stejným poselstvím. Samsung očividně nechce ustoupit ze svého pojetí reklamy, ve které se profiluje jako “anti-iPhone”, takže se v nejbližších měsících možná dočkáme dalších podobných kousků.

Takhle vidí u Samsungu fanoušky Apple

Takhle vidí u Samsungu fanoušky Apple

Otázkou je, nakolik jsou tyto reklamy záměrnou provokací a snahou o zviditelnění (která se očividně podařila, když o ní informujeme ;) ), a do jaké míry plní primární účel reklamy – přesvědčit zákazníka ke koupi produktu, v tomto případě Galaxy S III, nebo alespoň rozšířit povědomí o značce. Určité skupině zákazníků, kteří se cítí potřebu se vymezovat podobným způsobem, ale uvedený spot určitě udělá radost ;).

Share Shot - to nový iPhone nemá!

Share Shot - to nový iPhone nemá!

Co myslíte: je etické a nějakým způsobem smysluplné, když se Samsung prezentuje tímto způsobem? Není nakonec morálním vítězem Apple, který nemá potřebu shazovat uživatele ostatních platforem?

Zdroje: Android and Me, Talk Android, Droid Life, Phandroid a Droid Matters.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)