V Británii se musí Apple veřejně omluvit Samsungu

apple-vs-samsung

Spory mezi společnostmi Samsung a Apple nejsou žádnou novinkou a probíhají už velmi dlouho. Jedním z nejslavnějších sporů se stala žaloba společnosti Apple, podle které přístroj Samsung Galaxy TAB kopíruje desing iPadu. Tento spor se táhne již více než rok a ve více státech. Je pak zajímavé sledovat, jak se verdikty jednotlivých soudců liší. Asi největším překvapením je Velká Británie, kde soudce nařídil vskutku neobvyklý trest a trochu výjimečně zde vyhrála společnost Samsung na plné čáře. Společnost Apple se musí veřejně omluvit Samsungu na svých webových stránkách a v britských novinách, kde musí být čtenářům oznámeno, že přístroj Samsung Galaxy TAB v žádném případě nekopíruje desing iPadu. Prohlášení musí být na webových stránkách půl roku.

 

Nepříjemné, že? Apple tak bude na svých stránkých (jen ve Velké Británii) dělat reklamu konkurenčnímu produktu, což se jen tak nevidí.

Co si myslíte o tomto rozhodnutí?

zdroj: news.cnet.comandroidauthority.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (gerranek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)