Samsung možná porušuje patent společnosti LG

lg-optimus-g-pro-1358828027

Patentová válka již nezuří pouze mezi společností Apple a zbytkem světa, ale zdá se, že i mezi samotnými výrobci androidích zařízení. I když je do bitvy ještě daleko, k jedné by mohlo dojít – společnost LG se domnívá, že Samsung porušuje jeden z patentů, který je platný od roku 2009. O co se jedná?

Kdo sledoval živé představení Samsungu Galaxy S4 či si o tomto přístroji dohledal informace později, musel narazit na funkci Smart Pause, kterou se jihokorejský výrobce chlubil.  Tato funkce pozastaví přehrávání videa v momentě, kdy vaše oči přestanou sledovat displej telefonu. Tato funkce je již ovšem implementována ve vlajkové lodi Optimus G Pro společnosti LG a dostala název Smart Video. A právě tvůrcům tohoto modelu se logicky nelíbí, že Samsung používá stejnou funkci. Ten se ale brání tím, že využívá jiného principu a patent tak neporušuje.

optimus_000001

Co se bude dít, se dozvíme snad již brzy. Podá celé řízení LG k soudu? Bude Samsung opět platit za porušení patentů?

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)