Samsung reaguje na konkurenci a chystá lednové bezpečnostní aktualizace

Samsung Galaxy S6 Edge

V neděli jsme vás informovali, že lednové bezpečnostní aktualizace pro HTC A9 a Honor 5X jsou již dostupné. Mnoho našich čtenářů v komentářích reagovalo, že lednové aktualizace dorazily i na jiná zařízení. Naopak někteří ze čtenářů si také posteskli, že aktualizace nezná například společnost Samsung. Pravdou je, že Samsung nebývá tolik důsledný a může se zdát, že své zákazníky ve srovnání s jinými výrobci zanedbává. Samsung si je toho ale vědom a nyní přispěchal s oznámením, že lednové bezpečnostní aktualizace bude mít také.

samsung galaxy sekce 1

Samsung sice neudal specifické modely, kterých se bude update týkat, jen podotkl, že půjde o „hlavní vlajkové modely“. Pokud ale sáhneme trošku do historie, zjistíme, že aktualizace byly v minulosti přislíbeny pro vlajkové modely roků 2014 – 2016. Mělo by se tedy jednat o Galaxy S5, Galaxy Note 4, o celou rodinu Galaxy S6, Galaxy Note 5 a tablety Galaxy Tab S a Galaxy Tab S2. Všechny záplaty již byly veřejně oznámeny, takže jejich obsah není ničím novým. Samsung také poznamenal, že některé záplaty, které aktualizace obsahují, nemohou být veřejně oznámeny, pravděpodobně proto, že by bylo možné jich nějakým způsobem zneužít.

Takže, pokud jste majitelem některých ze zmíněných zařízení, můžete očekávat update každým dnem či hodinou. Až vám aktualizace dorazí, dejte to opět vědět v komentářích i dalším uživatelům.

Zdroj: AP.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)