Samsung Galaxy A8 oficiálně: Žiletka se slušnou porcí energie

galaxy_a8_ico

Telefon Samsung Galaxy A8 není pro pravidelné čtenáře SvětAndroida.cz žádnou nečekanou novinkou – koncem června o něm psal Vašek Švec ve zprávičce Telefon Samsung Galaxy A8: Jihokorejská žiletka s tloušťkou 5,9 mm.

Včera se tato novinka modelové řady Galaxy A, vyznačující se kovovým tělem a prémiovým vzhledem, dočkala oficiálního představení. Ukázalo se, že prakticky všechny uniklé informace se zakládaly na pravdě. Jde tedy skutečně o aktuálně nejtenčí telefon značky Samsung na trhu i v historii firmy. Telefon s tělem z kovu váží 151 gramů a jeho rozměry jsou 158 x 76,8 x 5,9 milimetrů.

Přední straně vévodí SAMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů a velikostí 5,7″. Galaxy A8 je také jedním z nejlehčích telefonů s takto velkou obrazovkou.

Srdcem zařízení je 64bitový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 na 1,5 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti. Z hlediska interního úložiště budou moci budoucí majitelé vybírat z varianty se 16 GB, nebo 32 GB. Telefon také podporuje paměťové karty s kapacitou až 128 GB. Hlavní fotoaparát s modulem ISOCELL pořizuje fotky v rozlišení 16 Mpx, přední pak 5 Mpx. Z další výbavy zmiňme snímač otisků prstů či akumulátor s kapacitou 3050 mAh. Operačním systémem je Android 5.1.1 Lollipop s firemní grafickou nadstavbou TouchWiz.

Telefon Samsung Galaxy A8 bude prodáván ve třech barvách: černé, bílé a bronzové. Prozatím je dostupný v Číně za blíže neupřesněnou cenu, o jeho rozšíření do dalších zemí nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Zdroje: IXBT, Samsung, 4PDA, Phone Arena, Mobil Telefon a SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)