Menu

Rychlost růstu aplikací v Google Play a App Store

Firma Distimo nedávno vydala přehled růstu počtu aplikací ve dvou největších mobilních obchodech a to v Google Play a Apple App Store. Není divu, že App Store, který je tady již nějaký pátek, stále vede, ale je vidět, že i celkem mladý Google Play jej neúnavně stíhá :). Je sice pravdou, že v Google Play se objevuje i vícero velmi podobných aplikací a kvalita není vždy úplně ideální, což jej trochu zvýhodňuje. Graf si ale určitě neklade za cíl měřit množství aplikací v jednotlivých obchodech, ale jen demonstrovat sílu a rychlost vývoje obou platforem.

Za poslední čtyři měsíce přibylo do Google Play 100 000 nových aplikací a do Apple App Store 63 000.
Kdy myslíte, že Android předežene Apple?


 

 

Komentáře

Charla

Charla

7.5.2012 13:33

Kdyby z Play zmizely nefunkční a duplicitní aplikace apod. Tak by aplikací na play byla tak čtvrtina a pak by se dohánělo hůře.
Vyhledejte si jen weather widget a máte přes 1000 aplikací. 1000 aplikací na totéž. Myslím, že kdyby se odfiltrovaly nebezpečné (nevím proč widget na počasí má přistupovat k mým sms, právo uskutečňovat hovory apod) a špatně fungující (už jste natrefili na widget, který vám sežere polovinu paměti?) Tak by mohlo být na každou úlohu tak 100 aplikací a uživatel by za to byl i vděčný, protože by si lépe vybral, věděl by že to co má k výběru tak funguje a je vcelku asi i možná bezpečné. Jen vybrat dobrou aplikaci na svítilnu může zabrat i pár hodin.

Parad!se

Parad!se

7.5.2012 13:40

V kvalitě nikdy. Protože Android uživatelé mají problém dát za dobrou aplikaci 20 Kč….

Aladin

Aladin

7.5.2012 14:07

Představa iovcí, že na jejich App Store jsou statisíce výhradně kvalitních a neduplicitních aplikací mě rozesmála. :-)

Mira

Mira

7.5.2012 14:12

Řekl bych, že dle mého názoru ale neroste počet aplikací které podporují systém android 4.x a vyšší.
Měl jsem předtím HTC Desire HD a zakoupil i mnoho aplikací (her)
Teď na mém novém HTC One X funguje asi desetina aplikací.
A s těmi zakoupenými, které běhali jen do androida 2.x se teď mohu vyfotit, jelikož vývojáři už prdí na nějaké aktualizace.

TsunAmi

TsunAmi

7.5.2012 15:35

To by mě zajímalo jaký aplikace máš na mysli? Mám ICS ROMku na svým desire už asi 3 měsíce, a ještě jsem se nesetkal s žádnou která by vůbec nefungovala… a to jich mám jen teď nainstalovaných přes 75

Roman

Roman

7.5.2012 15:47

@Charla: Absolutně přesné, spousta aplikací zdarma na nic či nefunkčních a co teprve výběr kalkulačky!!! Kam se hrabe nějaká baterka…

@Parad!se: Já bych si rád koupil něco jako PlayerPro a možná ještě něco, co by se mi hodilo, ale zkrátka Googlu nedám přístup ke kartě. Kdyby ta Google peněženka šla alespoň nabít z PayPalu nebo obyčejným bankovním příkazem.
Další věc je podpora modelů ze strany vývojářů, mám ZTE Blade, Dead Space, Need for Speed Shift i Hot Pursuit mi normálně jedou, přesto je na Marketu nenajdu, Gameloft hry to stejné, ani jedna.

Aladin

Aladin

7.5.2012 16:30

@Roman Přístup ke kartě nedáš a hry, které jsou placené, máš? Takže zloděj se bojí platit kartou? Asi ji máš taky kradenou, že?

Roman

Roman

7.5.2012 17:25

@Aladin: Neříkej, kolika lidem už zmizely prachy, protože mobil ztratili apod. Nebudu dávat skutečným zlodějům příležitost, navíc politiku společnosti Google opravdu nesnáším a nemíním jim dávat o sobě nic.
Druhá věc je, že těch pár her, co na Marketu ani nevidím, nehraju, protože nemám kdy, nemám mobil na hraní. Aa to mám počítač a tam mám veškerý SW legálně, takže se uklidni. ;o) Příště si rozmysli, koho budeš nazývat zlodějem, to necelé 1% nelegálního SW za pár desítek Kč ze mě nedělá zloděje, když jsou tací, co rozkrádají miliony.

Aladin

Aladin

7.5.2012 17:54

@Roman Blade, Dead Space, Need for Speed Shift i Hot Pursuit mi normálně jedou…ty nemas mobil na hrani? Ty jen krades i lzes, nic vic. Nic si z toho nedelej, v Cesku zapadnes do davu. A o zmizelych penezech kvuli ukradenemu mobilu jsem slysel, vzdy to byli chytraci, co si do nej ulozili PIN od karty jako kontakt Karta KB a podobne. Mimochodem, i penezenka Googlu jde chranit pinem, ktery musis zadat pred kazdym nakupem. Ale to nemuzes vedet, kdyz aplikace krades.

Honza

Honza

7.5.2012 18:04

Tak například já kradu software běžně a vůbec se za to nestydím. Nechce se mi platit za kdejakej šunt na Marketu, když Google play nechce odfiltrovat shity. Stejně většinou aplikaci po stažení a vyzkoušení smažu, protože stojí za starou belu. Tak to je.

Aladin

Aladin

7.5.2012 18:08

@Honza Takže v masně ukradneš čabajku a svíčkovou, protože vedle ní prodávali i bůček a kuřecí párky?

Roman

Roman

7.5.2012 18:17

@Aladin: Před nějakým chudákem na Internetu se fakt ospravedlňovat nemusím, já mám svědomí klidné, mimo 3 her za pár desetikorun mám všechno legálně. Jde vidět, že absolutně neznáš žádné metody odcizení údajů a veškerých dat, odposlech komunikací, snímání obrazovek se SW klávesnicí, sociální inženýrství…
A jinak mobil za 3 litry asi nebude určený na hraní, já to mám na dokumenty především.
Navíc stejně by ze mě žádné peníze neměli, když ty 3 hry pro můj model ani nenabízí. Jinak ostatní stahovače nijak neodsuzuji, je to jejich věc, stejně by si to nekoupili, ale věřím, že většina dospěje k tomu, že kupovat začne.

Honza

Honza

7.5.2012 18:20

@Aladin No většina řezníků by to zasloužila, ale kvalitu uzenin v ČR tady hodnotit nebudeme.

Roman

Roman

7.5.2012 18:22

Ještě dodám, co mě na Androidu hodně mrzí, tak je tragická podpora Open Document, existuje zatím snad jediná aplikace, co neumí ani Impress, pouze Writer a možná Calc. S dokumenty MSOffice uloženými v LibreOffice jsou jen samé problémy.

Aladin

Aladin

7.5.2012 18:27

@Roman Takze ty znas metody, jak krast, ale nakupovat nehodlas. A fakt si myslis, ze nejses zlodej? :-) Mimochodem, mam v mobilu cca 100 aplikaci, z toho asi 30 placenych, zbytek free. A ucet mi nikdo nevybilil, i kdyz ty rikas, ze je to strasny riziko. Asi spis kecas.

Roman

Roman

7.5.2012 18:40

xD Aby ses pak nedivil a nevzpomněl si na mě. Jistěže metody odcizení dat znám, jinak bych se proti nim asi nemohl bránit. A hlavně, je to můj hlavní obor, který jsem studoval na bakalářském studiu a nyní pokračuji na magisterském, kde toho je ještě více. A jestli jsem zloděj? Kdybych jím měl být s celkovým obsahem 1% nelegálně nabytého SW, v tom případě můžu říct, že jsem i fotbalista, když si jednou za měsíc zakopu. Mimochodem, mám v mobilu asi 20 aplikací zdarma, více jich nepotřebuji a nevidím důvod jich mít 100, vystačím si s Kingsoft Office, svítilnou, Locus Free, SigmaCalculator, Total Commander, OpenOffice reader, MoboPlayer, mám je tu vypisovat všechny? xD Zatím mám hojnou volbu mezi freeware. Z her nějaký Angry Birds, Robotek apod.

Roman

Roman

7.5.2012 18:43

Oprava, nebude to 1%, ale méně, jen her na Steamu mám asi tak 132 + GoG, + fyzické + freeware a GPL…jo, pravděpodobně se k 80% mnou vlastněných her ani nikdy nedostanu.

Vlados

Vlados

7.5.2012 19:09

Roman I když 100 věcí koupíš a jednu ukradněš, pořád jsi zloděj. Nic víc se k tomu říct nedá. Pokud ti nevyhovuje způsob nákupu, prostě si danou věc odpust. Nemáš žádný nárok ji mít, a prodejce má plné právo ji prodávat jak uzná za vhodné.

Kromě toho, existují karty, které jsou pouze elektronické, a přek každým nákupem se musí odemknout. Pokud tak dbáte o bezpečnost, jistě znáte, a víte, že takovou vám prostě nevyčistí, pokud nemají přímý přístup do vašeho bankovnictví, takže jen výmluva.

Roman

Roman

7.5.2012 20:26

Pak je zloděj asi každý, nevěřím, že má někdo absolutně vše legálně a užívá v souladu s podmínkami užití. ;o) Mně to nijak netrápí, za nízké prodeje obecně na Google Play může značnou mírou i (ne)možnosti platby a kašlání vývojářů na kompatibility. Sice ano, je spousta modelů, ale stejně by to šlo řešit, když spousta aplikací dle Marketu na mém mobilu má jít, ale nejde a spousta nemá jít, ale jde.

Roman

Roman

7.5.2012 20:32

Holt, když chtějí vydělávat a donutit lidi za něco platit, tak se taky musí snažit a nenechat to být jen tak, vyjít požadavkům zákazníků vstříc. Já volám po placení PayPalem celou dobu, to je to takový problém? Na spoustě jiných služeb to jde, tak proč by to nešlo na Google Play. Ale to je holt Google, co jim nespadne do klína, to nemají.
Jinak označovat mě za zloděje je fakt vtipné, mít legálně 99,9% věcí a být ve stejné škatulce jako někdo, kdo nemá legálně třeba vůbec nic. xD

Libb76

Libb76

7.5.2012 21:35

Debata se trochu zvrhla :-)
K marketům (storům, playům…) – nevím, jak je na tom Apple, ale pravdou je, že velká část applikací pro Android je nedotažených, a to možná i proto, že se lidem nechce platit.

A jen poznámka k widgetům pro předpověď počasí: pokud bychom do funkčnosti započítali i spolehlivost předpovědi, dohrály by úplně ;)

lukas

lukas

24.5.2012 14:32

V android markete je kopa odpadu co sa neda povedat o Apple

lukas

lukas

24.5.2012 14:41

Ale napriklad mam 13 rokov.Mam ist za tatem nech mi kupi hru za 3 eura.ked si ju za dokopy 20 sekund dostanem do mobilu.By som si nekupoval tu hru a je to uplne to iste..Co si mam zalozit kartu ci ako mi poradis Aladin

RSS (komentáře k článku)