Průmyslová špionáž u telefonů: Čínská konkurence získala technologie ohebného displeje Samsungu

ohebny displej samsung prumyslova spionaz

Prokurátoři v Jižní Koreji obvinili devět lidí z toho, že prodali duševní vlastnictví společnosti Samsung k čínské konkurenci. Šlo o dodavatelskou společnost Toptec, kde přímo šéf a dalších osm zaměstnanců prodalo technologie ohebného displeje Samsungu. A to do konkurenční čínské společnosti. Tato průmyslová špionáž by mohla hodně zamíchat s trhem ohebných telefonů, které příští rok přijdou.

Průmyslová špionáž se týká technologie 3D laminace, kterou Samsung vyvíjel 6 let

Čínská konkurence se dostala k technologii 3D laminace, kterou Samsung vyvíjel 6 let, pracovalo na ni více než 38 inženýrů. Vývoj stál v přepočtu více než 3 miliardy korun. Čínská konkurence, jejíž název se nezveřejnil, tuto technologii získalo v přepočtu za 310 milionů korun. Což není málo, na druhou stranu mnohem méně, než investoval Samsung a hlavně tímto krokem dokázali srovnat krok se Samsungem.

ohebny displej samsung flex

Název čínské společnosti, která od dodavatelské firmy Toptec koupila technologii, není známý. Nepůjde ale o žádného velkého výrobce jako je Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo apod. Plány koupila opět dodavatelská společnost, která začne ohebné displeje vyrábět a až teprve je nabídne výše zmíněným značkám. Samotný Toptec odmítá vinu ze spolupráce, dá se ale očekávat, že Samsung se společností přestane spolupracovat. Mezitím klesly akcie Toptecu o 19,6 procent.

Na internetu už se spekuluje, jestli tou čínskou firmou, která koupila technologii, není Rouyu Technologies. Tato společnost není téměř vůbec známá, i přesto ale dokázala porazit Samsung, Huawei i všechny jiné giganty a představila první ohebný telefon Flexpai. Pravdu se snad dozvíme v budoucnosti, jakmile vyšetřování skončí.

Těšíte se na ohebné telefony v roce 2019?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)