Přichází aktualizovaný Android 4.1.2 pro Nexus 7

412nexus7

Google neztrácí čas a prakticky hned poté, co ohlásil vydání aktualizované verze Androidu s číslem 4.1.2 do AOSP (Android Open Source Project), začal uvolňovat tuto minoritní aktualizaci pro tablet Nexus 7. Aktualizace probíhá standardním způsobem OTA (“over the air” neboli vzduchem) a patrně nejzásadnější novinkou je možnost práce s domovskou obrazovkou/launcherem v režimu na šířku.

Přichází aktualizovaný Android 4.1.2 pro Nexus 7

Přichází aktualizovaný Android 4.1.2 pro Nexus 7

Aktualizovaný Nexus 7 poté bude mít sestavení firmware JZO54K, velikost instalačního balíčku je 31,3 MB a kromě již zmiňovaného režimu na šířku přináší také vylepšení stability a výkonu a opravu několika blíže neupřesněných drobných chyb.

Aktualizovaný Nexus 7 poté bude mít sestavení firmware JZO54K

Aktualizovaný Nexus 7 poté bude mít sestavení firmware JZO54K

Jean-Baptiste Queru, který nový Android oznámil ve skupině Android Building, uvedl, že “Nová revize (Nexusu 7) přichází s jiným čipem pro správu napájení. Je funkčně shodný s tím stávajícím, ale vyžaduje nový ovladač a zavaděč, které nejsou součástí 4.1.1. ” To by mohl být náznak nového Nexusu 7 za 99 dolarů, o němž server CNET tvrdí, že by se měl objevit nejpozději v prosinci.

Aktualizace jsou uvolňovány postupně, uživateli se ohlásí samy, nicméně je možné zkusit jejich dostupnost také manuálně přes [Menu]-Nastavení-Info o tabletu-Aktualizace systému.

Zdroje: Android Soul, Droid Life, EE Times, Android and Me a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)