Android 7.0 Nougat klepe na dveře. Dorazí už v srpnu?

Android-Nougat-Statue-e1467611722842

Před necelými dvěma týdny jsme se dočkali pátého a zároveň posledního vývojářského náhledu operačního systému Android 7.0 Nougat. Před námi je tak poslední meta v podobě vydání finální verze nejnovějšího Androidu. V posledních letech vydával Google nové verze svého mobilního operačního systému vždy v říjnu, dle zatím nepotvrzených informací si však letos pospíší.

Dorazí Android 7.0 Nougat už v srpnu?

Spekulace hovoří o tom, že nový Android by k uživatelům vybraných zařízení z řady Nexus měl dorazit již v srpnu. Těmto řečem pak na důvěryhodnosti přidává také fakt, že za nimi nestojí nikdo jiný než Evan Blass. Ten je známý díky účtu @evleaks, který stojí za předčasným vyzrazením nejednoho tajemství velkých technologických společností. Jedním ze znaků toho, že je finální Android 7.0 Nougat blízko, je také fakt, že jeden z majitelů Nexusu 6P omylem obdržel aktualizaci na build NRD90M. K tomu došlo, když se snažil přejít z vývojářského náhledu Nougatu zpět na Marshmallow. Písmeno “R” v označení buildu značí, že se jedná o interní sestavení, na kterém Google testuje připravenost na finální vypuštění nového systému.

Android 7.0 Nougat

Nezbývá tak než jen čekat, zda opravdu dojde k dřívějšímu vypuštění Androidu 7.0 Nougat. Otázkou je také, zda se zároveň s novým systémem dočkáme příchodu nových telefonů Nexus. Letos by údajně měly přijít opět dva telefony Nexus. O jejich výrobu by se pak po letech údajně mělo opět postarat tchajwanské HTC. Evan Blass ve svém příspěvku potvrdil, že zároveň s novým systémem dorazí i nejnovější bezpečnostní balíček a majitelé Nexusů 5 již nejnovější systém oficiálně neobdrží.

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)