Podívejte se na tapety z Nexusů 2016! Vyzkoušíte je?

tapety_nexusu_ico

Informací o letošních telefonech Nexus s blížícím se termínem jejich představení přibývá. Už jsme se zabývali tím, co pro Nexusy znamená fakt, že jako první bude mít Android 7.0 Nougat telefon LG V20. Podívali jsme se také na chystaný launcher, který by měl nabídnout spoustu nových zajímavých funkcí. O čem jsme ale nemluvili, jsou tapety z Nexusů 2016.

Hned na začátku můžeme konstatovat, že Google je úspěšný v mnoha směrech, včetně vytváření krásných tapet (byť jde samozřejmě o čistě subjektivní pohled). Tapety ze zařízení Nexus jsou známy svým minimalistickým vzhledem, snoubícím se s elegancí, a soudě podle některých uniklých obrázků nebude tento rok výjimkou. Proti Androidu 5.0 Lollipop je však evidentní odklon od geometrických tvarů, které před dvěma roky navazovaly na design Material.

Co nabídnou tapety z Nexusů?

Na Internetu se v poslední době objevilo několik obrázků údajných tapet, které naleznou v základní výbavě majitelé letošních telefonů Nexus. Pochopitelně nevíme, zda je sbírka kompletní a stejně tak se může stát, že některé tapety budou nakonec v balíčku chybět.

Tapety z Nexusů pro rok 2016 na jednom obrázku Tapety z Nexusů pro rok 2016 na jednom obrázku

Jedná se zatím jen o statické obrázky, nicméně proslýchá se, že Google pracuje na celé řadě “živých” či chcete-li animovaných tapet. V tuto chvílí ale nejsou ohledně živých tapet známy žádné bližší informace.

Kde můžete tapety získat?

Obrázky v nekomprimované podobě najdete na stránce PostImage, odkud můžete stáhnout ty, které se vám líbí, nebo lze získat všechny v jednom archivu ZIP. Jde o celkem patnáct obrázků s různými tématy počínaje abstraktní grafikou, přes částicové efekty a konče dechberoucími leteckými snímky. Všechny tapety dohromady zaberou asi 21 MB a mají rozlišení 2880 x 2560 obrazových bodů. Na této stránce můžete prohlédnout jejich menší náhledy.

Letos čekáme dva telefony Nexus: první s kódovým označením “Sailfish” má mít pětipalcový displej s rozlišením Full HD. Vyrábět by ho měla firma HTC a jeho srdcem prý bude blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 12 megapixelů. Koluji zvěsti, že Google – stejně jako loni – představí také větší telefon Nexus s kódovým označením “Marlin.” Ten by měl mít stejnou čipovou sadou i fotoaparát, ale nabídne větší baterii s kapacitou 3450 mAh.

Líbí se vám tapety z Nexusů pro tento rok? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, postimg.org, androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)