TOPlist

Android 7.1 Developer Preview pro Nexusy přijde ještě letos

android 7.1

Celý uplynulý týden se po celém širém internetu dočítáme o smartphonech Google Pixel a o tom, že s sebou přinesou rovnou Android 7.1. O tomto systému jsme se již něco dozvěděli na konferenci, na které Google své Pixely předvedl. Díky tomu se ale spousta uživatelů, obzvláště stávajících Nexusů, podivuje nad tím, že ještě aktualizaci nemají. A nejen to. Chtějí vědět, kdy pro ně bude aktualizace dostupná. Mluvčí Googlu tedy nakonec odhalila některé informace o aktualizaci.

Pixely mají Android 7.1, ale ušitý na míru pro konkrétní hardware

Android 7.1, který bude distribuován spolu s Google Pixely, je optimalizován a upraven přímo na míru konkrétnímu hardwaru. Pixely jsou vlajkové lodě a tak se na ně musí dostat v první řadě. Nexusy mají slíbenou minimálně dvouletou podporu, co se aktualizací týče a Google jí samozřejmě dostojí. Teprve nyní se ale aktualizace pro Nexusy pomalu začíná připravovat.

Podle slov mluvčí Googlu se na Nexusy podívá první Developer Preview ještě letos, před koncem kalendářního čtvrtletí. Vzhledem k tomu, že před pár dny začalo poslední čtvrtletí, můžeme očekávat první build pravděpodobně někdy v prosinci, nejdříve pak na konci listopadu. Přesný termín stanoven nebyl a nevíme zatím ani jak dlouho bude trvat testování či kolika buildů se dočkáme. Google dokonce nepodal žádnou informaci ani k zařízením, která se ještě updatu dočkají.

google-pixel-vs-nexus-5x-hardware

Můžeme bezpečně předpokládat, že se jí dočkají Nexusy 5X a 6P. Také tablet Pixel C se zajisté Androidu 7.1 dočká. Co už tolik jisté není, je dostupnost aktualizace pro Nexusy 6, 9 a Player. Všechna tato zařízení jsou veřejnosti k dispozici od Listopadu 2014, což znamená, že slíbené dva roky již budou za námi. Google pro ně tedy aktualizaci udělat může, ale není k tomu ničím zavázán. Obecně ale často vídáme, že podpora je o něco delší, než Google slíbí, což těmto starším Nexusům dává ještě naději.

Časově omezená exkluzivita

Smartphony Google Pixel si tak Android 7.1 užijí v exkluzivitě ještě poměrně dlouhou dobu. Ne ale na věky. Dá se očekávat, že funkce, jako A/B aktualizace systému, noční režim nebo třeba zkratky pro DayDream VR aplikace, přijdou s novým Androidem i na starší Nexusy a později i na další smartphony.

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-fotoaparat

 

I přesto si ale Pixely jistou exkluzivitu udrží. Kvalitní foťák jim už nikdo nevezme a Pixel Launcher, neomezené úložiště na fotky a videa či upravený navigační panel, budou pro Pixel a Pixel XL unikáty.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)