Aplikace Fotoaparát z Pixelů dostupná pro telefony Nexus

aplikace-fotoaparat-z-pixel

Již za necelý týden budou zahájeny dodávky objednaných telefonů Google Pixel (mimochodem australský operátor začal posílat už včera). Některé funkce z očekávaných novinek však můžete vyzkoušet již dnes – jedná se například o Asistenta Google, kterého lze rozběhat jak na Androidu 7.0 Nougat, tak i na rok staré verzi 6.0 Marshmallow. Další ochutnávku si můžete užít na telefonech Nexus 6P či Nexus 5X, pro které vývojáři, sdružující se kolem serveru XDA Developers, vytáhli z obrazu systému, vydaného vývojářem s přezdívkou LlabTooFer, aplikaci pro pořizování snímků a natáčení videí. Aplikace Fotoaparát z Pixelů má číslo verze 4.2 a původně je součástí Androidu ve verzi 7.1.

Aplikace Fotoaparát z Pixelů funguje i bez práv roota

Protože telefony Nexus zatím update na Android 7.1 nedostaly, a nedostanou ho dříve než koncem roku, APK balíček vypreparovaný z Pixelů na nich nebylo možné spustit. Vývojáři však aplikaci upravili tak, aby fungovala na Nexusech – konkrétně na modelech 6P a 5X. Kromě této úpravy však žádné další změny v programu neprovedli. Upozorňují přitom, že ke zprovoznění není nutné upravovat systémový soubor build.prop, tudíž se obejdete bez oprávnění roota. Povedlo se portovat jen verzi pro arm64, takže na telefonech Nexus 6 a Nexus 5 a jiných zařízeních nebude aplikace fungovat. Jeden z uživatelů, kteří soubor otestovali, hlásí jeho funkčnost také na tabletu Nexus 9.

Jak můžete vidět ze snímků v tomto článku, připraveny jsou všechny nové funkce aplikace Fotoaparát Google. Co je nejdůležitější, funguje i dlouhé stisknutí pro zamknutí expozice/zaostření, manuální expozice i nové možnosti uživatelského rozhraní mřížky.

Instalační balíček velký 46,6 MB můžete stáhnout z následujícího odkazu.

Zaujala vás aplikace Fotoaparát z Pixelů natolik, že ji vyzkoušíte na svém Nexusu? Pak neváhejte a podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: phandroid.com, xda-developers.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)