Menu

S modulem AndroidN-ify můžete mít Asistenta Google i na Androidu 6.0

Ve středu jsme vám přinesli podrobný návod, jak spustit Asistenta Google na telefonech s Androidem 7.0 Nougat. Jde to ale i v případě, že máte Android 6.0 Marshmallow, nicméně tentokrát je cesta k hlasovému asistentovi o něco těžší. Budete totiž potřebovat modul AndroidN-ify pro Xposed Framework.

Xposed Framework můžeme označit jako prostředníka, který s pomocí modulů umí ovlivňovat různé prvky uživatelského rozhraní a provádět změny skrytých systémových nastavení. Ocení ho především uživatelé telefonů, jejichž výrobci ukončili oficiální podporu a vývojáři alternativních ROM se na daný model nezaměřují. Hned na začátek ale musíme upozornit, že k provozování Xposed Frameworku jsou nezbytná práva roota. Bez nich ho ani nezkoušejte instalovat.

AndroidN-ify jako kouzelná hůlka

Modul AndroidN-ify zpřístupňuje na loňské verzi systému některé funkce, jež se objevily až v Androidu 7.0 Nougat. Poslední aktualizace přinesla jeden z největších “taháků” Androidu 7.1, kterým mají disponovat jen zařízení Google Pixel – Asistenta Google (Google Assistant). Novinku připravil vývojář Max Rumpf, který ji v úterý představil na svém oficiálním kanále na Google+. Podmínkou pro spuštění modulu je nainstalovaný a fungující Xposed Framework. Dle dosavadních zjištění funguje AndroidN-ify jen na telefonech s Androidem Marshmallow – novější či starší verze nejsou podporovány. Hlasový Asistent Google pak prý funguje pouze na ROMkách vycházejících z AOSP. Pokud tedy používáte zařízení s grafickou nadstavbou, pak šance na úspěšné zprovoznění klesají. Tím ale podmínky a omezení nekončí – dle autora totiž uvedený modul spolupracuje výhradně s aplikací Google ve verzi 6.6.14.21 ve variantách arm, arm64 a x86.

Max Rumpf ukazuje Asistenta Google na Marshmallow s modulem AndroidN-ify

Max Rumpf ukazuje Asistenta Google na Marshmallow s modulem AndroidN-ify

Asistent Google byl odhalen společně s aplikací Google Allo na začátku tohoto roku. Využívá technologii Google Now, ke které přidává další úroveň s “konverzačním” rozhraním, umožňujícím pokládání navazujících otázek a hlubší úroveň interaktivity.

Pokud máte zájem, můžete si 2,51 MB velký modul AndroidN-ify stáhnout z webu, případně se pustit do studia zdrojových kódů. Stejně, jako u všech modulů Xposed, není špatným nápadem provedení úplné zálohy.

Zdroje: androidpolice.com, plus.google.com, androidauthority.com.

 

Komentáře

cardic

14.10.2016 17:04

Takže o ničem díky co tam je dál

Orbit09

z aplikace
14.10.2016 18:42

Další název, co kopíruje Spotify, a chybí vám v nadpisu suffix [root]

LufyCZ

14.10.2016 19:14

Zkoušel jsem to, a to s tím kontexem nefunguje. Celkově je to nedodělaný paskvil, který pomalu nefunguje. Až bude umět pustit písničky ze Spotify, nebo Powerampu, tak možná…

bubinek000

14.10.2016 20:39

Ono by stačilo jenom .apk Google Asistenta,ale ono to musí bejt složitější..

Tom_pavlat

Cheaterboy 2

14.10.2016 21:09

přijde ti že postfix “ify” náleží Spotify? Mě teda fakt ne.

Uniona8

unions8 0

14.10.2016 23:37
Spawnie82

Spawnie82 0

z aplikace
15.10.2016 20:57

Aha, starý GApps. Takže smolík.

RSS (komentáře k článku)