TOPlist

Pozor, aktualizace Samsung Galaxy XCover 5 na OneUI 6 rozbíjí fotoaparát!

Samsung Galaxy XCover 5 
  • Samsung Galaxy XCover 5 je oblíbený odolný telefon používaný v průmyslu i jinde
  • Po poslední aktualizaci telefony neostří a nejsou schopny ani číst čárové kódy
  • Samsung o chybě ví a pravuje na opravě

Telefon Samsung Galaxy XCover 5 obdržel aktualizaci na Android 14 a OneUI 6. Uživatelé ve Velké Británii si ale stěžují, že po aktualizaci nefunguje hlavní fotoaparát, jak by měl. Nejde zaostřit.

Problémy po aktualizaci

Samsung Galaxy XCover 5  je oblíbený odolný telefon, nasazovaný často jako průmyslové zařízení ve skladech nebo v dopravních prostředcích pro kontrolu jízdenek. K této činnosti je třeba, aby fotoaparát fungoval správně. Bohužel na anglické verzi Samsung Community se objevil příspěvek, kde si uživatel stěžuje, že vlastní hned tři kusy tohoto telefonu a po aktualizaci na Android 14 nefunguje ostření u hlavního fotoaparátu.

Samsung Galaxy Xcover 5 (G525F)

Kde koupit:

Nepomohlo ani nainstalování jiné aplikace pro focení a ani na infolince oblíbené doporučení obnovení továrního nastavení. Další uživatelé potvrzují toto chování.Pokud nefunguje fotoaparát, není možné ani fotit, ani skenovat čárové či QR kódy, telefony jsou tedy nepoužitelné pro zamýšlený účel. Samsung se později prý vyjádřil, že jde opravdu o chybu, a že pracuje na nápravě. Požádali jsme o vyjádření české zastoupení Samsungu, jakmile obdržíme odpověď, doplníme ji do článku.

V této chvíli nedoporučujeme instalovat na Samsung Galaxy XCover 5  aktualizace na Android 14, pokud máte telefon nasazený v důležitém provozu. 

Aktualizace: Samsung se vyjádřil ke kauze takto: lokálne (CR) aktuálně neevidujeme plošně žádný takový fenomén popsaný níže. Je tedy možné, že v ČR je/bude k dispozici už opravená aktualizace, nebo že se jednalo o specifickou kombinaci faktorů, které se projevily jen některým uživatelům.

Používáte Samsung Galaxy XCover 5 ?

Zdroj: Samsung Community

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)