Live Case: obaly pro Nexusy s kouskem mapy a tlačítkem navíc

live_case_obaly

V Google Store se objevila další novinka: “živé” obaly Live Case s designem na přání zákazníka pro telefony Nexus 6, Nexus 5X a Nexus 6P.

Již od loňského roku testuje Google platformu, na které si zákazníci mohou v online editoru sestavit vlastní vzhled obalu na zařízení Nexus. Výsledkem je včera večer oznámený projekt “Live Case,” kde si uživatel může zvolit vzhled pouzdra na výše uvedené modely s fotografií, nebo stylizovaným výřezem mapy. Cena jednoho obalu je 35 dolarů, tedy v přepočtu asi 840 Kč.

Live Case s fotkou, či mapou

K dispozici jsou dvě verze obalů “Live Case”: s fotkami, nebo s kouskem mapy. V první zmíněné, jak se dá očekávat, nahraje uživatel fotku, určí její umístění a případně nastaví grafické filtry. Obrázek je následně aplikován na obal.

Mapa s aplikovanými grafickými efekty Mapa s aplikovanými grafickými efekty

V případě, že byste chtěli mít na zádech svého telefonu mapu, si nejprve v Mapách Google vyberete oblast. Zvolený výřez mapy (bez popisků) pak slouží jako základ, který lze přizpůsobit pomocí různých barevných schémat a stylů. Nutno uznat, že výsledky vypadají alespoň dle promo obrázků opravdu dobře.

https://youtu.be/ZrinxYzhq-E

Jak se s editorem návrhu pracuje, můžete vidět na následujícím videu.

Google Live Cases: Super Custom!

Google Live Cases: Super Custom!

K obalům dostane zákazník také živou tapetu. Tu obstarává aplikace My Live Case, která se v Obchodě Play objevila počátkem tohoto týdne a bohužel pro české uživatele není zatím (?) k dispozici. Ve své podstatě se však nejedná o nic jiného, než střídání obrázků s několika efekty. Zajímavější je verze tapety s mapou, která průběžně zobrazuje aktuální polohu ve schématu a stylu podle obalu.

K obalu dostanete i živou tapetu K obalu dostanete i živou tapetu

Obal také obsahuje na zadní straně dedikované tlačítko pro vyvolání fotoaparátu či jinou aplikaci dle uživatelova výběru.

Co na obaly Live Case říkáte? Líbí se vám tato idea? Využili byste nabídku pro svůj telefon? A jaký kousek mapy byste si umístili na zadní stranu svého smartphonu?

Zdroje: androidpolice.com, androidcentral.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)