Google vylepší čtečku otisků. Stáhnete pomocí ní notifikační lištu

n5xandn6p

Zdá se, že Google se nechal inspirovat společností Huawei, neboť dle všech dostupných informací Google vylepší čtečku otisků prstů a přidá jí schopnost pomocí jednoduchého gesta stáhnout notifikační lištu. Podobná gesta jsou známá právě z přístrojů, pocházejících z dílen čínského výrobce.

Google vylepší čtečku otisků prstů

Google vylepší čtečku otisků

Čtečky otisků prstů, které zvládnou využívat některá gesta, již rozhodně nejsou žádnou novinkou, viz. již zmíněné Huawei. Samotná funkce je již v uzavřeném testování a její vývojáři usilovně pracují na tom, aby došlo na odstranění všech chyb, které se v současném stádiu vývoje nacházejí. Víme například, že při vykonání gesta často dochází k zaseknutí animace při otevírání notifikační lišty. To však rozhodně není problém, který by nešel vyřešit a proto doufáme, že se vše podaří podle plánu dokončit.

Dle všech dostupných informací můžeme vylepšenou čtečku otisků očekávat na nejnovějších modelech telefonů Nexus s operačním systémem Android 7. O tom, kdy bude novinka dostupná nebo zda se dočkáme také na starších zařízeních prozatím nejsou známy žádné další informace.

Zdroj: androidcommunity.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)