TOPlist

Nexus končí, Pixel začíná. Nový král začne úřadovat v říjnu

Nexus končí nahradí je Pixel – náhleďák

V poslední srpnový den jsme vydali článek „Jsou Nexusy mrtvé? Další telefony od Googlu možná ponesou jiné označení“ a nyní můžeme definitivně říci, že milovaná řada Nexus končí. Posledními zástupci této řady se tedy staly Nexusy 5X a 6P. Ptáte se, jaký název tedy ponesou nové smartphony, které pro Google letos vyrábí HTC? No přece stejně, jako referenční Chromebook, Pixel, resp. Pixel a Pixel XL.

Smartphony Pixel dorazí až v říjnu

Spousta nadšenců a fanoušků smartphonové řady Nexus očekávala uvedení nových kousků v průběhu září. Bohužel, čekat budeme muset ještě déle. Podle našich informací by se představení zařízení mělo odehrát 4. října. Což vlastně jen potvrzuje, že LG V20 bude opravdu moci být prvním novým smartphonem s Androidem 7.0 Nougat na palubě.

Google Pixel XL(HTC Nexus Marlin )3D Video Rendering with Specifications, Based on Latest Leaks

Google Pixel XL(HTC Nexus Marlin )3D Video Rendering with Specifications, Based on Latest Leaks

Jenže překvapení nekončí. V ten samý den Google s největší pravděpodobností neuvede jen samotné nové smartphony s novým označením. Vedle nich bychom se také měli dočkat dalších dvou zařízení, která by mohla být pro leckoho zajímavá.

V říjnu dorazí i nový Chromecast a DayDream View

4. října dojde i k představení nového Chromecastu, jehož přesné jméno zatím neznáme. Mohl by se údajně jmenovat například „Chromecast Ultra“ nebo třeba také „Chromecast Plus“. Zatím o něm ale víme jen to, že bude mířit do segmentu 4k televizorů, protože právě 4k rozlišení bude jeho hlavním tahákem.

Dalším zařízením, kterého bychom se v říjnu měli dočkat je i VR headset DayDream View. V jednu chvíli se zdálo, že Google od prací na headsetu upustil a přestal se mu věnovat, že jeho výrobu přenechá někomu jinému a sám se nakonec angažovat příliš nebude. Pak ale přišel obrat a Google nenápadně prozradil, že VR headset přece jen bude.

virtuální realita Daydream VR - náhleďák

DayDream platforma, obsahující App Store VR a program kompatibility zařízení, zahrnující headsety i telefony, byl oznámen na konferenci Google I/O. Tehdy Google ukázal jen pouhé náčrtky, pro přiblížení vize vývojářům. Nic nového ale nemáme ani dnes.

4. říjen není tak daleko

Nyní můžeme jen odpočítávat dny do 4. října, kdy Google nová zařízení představí. Nové smartphony, Pixel a Pixel XL, zřejmě již nebudou obsahovat úplně tak čistý Android, jak ho známe ze současných Nexusů. Již víme, že budou obsahovat nějaký ten software navíc, ale nemyslíme si, že to bude ke škodě. Nemělo by se jednat o nadstavbu, ale třeba jen o launcher a možná i nějakou tu funkci navíc. Je zřejmé, že do hry bude zapojen i Google Assistent, který bude hrát ústřední roli v UX Pixelů, protože umělá inteligence se pomalu stává hlavním zdrojem inovací v oblasti mobilní výpočetní techniky.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)