Jsou Nexusy mrtvé? Další telefony od Googlu možná ponesou jiné označení

Nexus-5X

Který fanoušek Androidu by neznal Nexusy? Tato řada přístrojů vyrobených pod taktovkou samotného Googlu však možná již velmi brzy skončí. Pokud se bojíte o budoucnost své oblíbené produktové řady, nemusíte – pravděpodobně ji totiž čeká jen přejmenování.

Co bude s Nexusy dál?

Hned z několika zdrojů se na internet dostaly informace o tom, že Nexusy 5X a 6P byla posledními zařízeními s logem Nexus na zádech. Připravované telefony s naprosto čistým Androidem přímo od Googlu totiž již nemají nést tento název. Zatím však není jasné, jak by se nová řada telefonů vyrobených na zakázku pro Google měla jmenovat. Tato zařízení by se tak mohla jmenovat třeba jednoduše “Google”. Tyto spekulace pak nepřímo potvrzuje i CEO Googlu Sundar Pichai svým dřívějším prohlášením. V něm uvedl, že se Google do vývoje nových telefonů zapojil mnohem více, než dříve. Víceméně by tak nové telefony mohly být kompletně vyvinuty Googlem a vybraný partner se již postará “pouze” o výrobu.

nexusy HTC

Dle dosavadních úniků by měly být představeny 2 nové “Google” telefony. Kódová označení těchto přístrojů mají být Marlin a Sailfish. O výrobu by se pak mělo postarat tchajwanské HTC. Sailfish by údajně měl disponovat chipsetem Qualcomm Snapdragon 820, 5″ FullHD displejem, 13 a 8MPx fotoaparátem a 32GB úložištěm. Telefon s kódovým označením Marlin by pak údajně měl nabídnout totožnou hardwarovou výbavu s výjimkou displeje – ten by měl nabídnout 5,5″ úhlopříčku a QHD rozlišení.

Těšíte se na nové telefony od Googlu?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)