Kdo vyrobí letošní přístroje Nexus? Opět se mluví o HTC

Nexus HTC – náhleďák

HTC se před lety stalo vůbec prvním výrobcem referenčního telefonu Googlu, Nexus One. Předloni pak ještě přidal do portfolia Nexus také tablet s číselným označením „9“. Na zahraničních serverech se pomalu začíná hovořit o dalších nejméně dvou zařízeních Nexus, za jejichž výrobou by mělo znovu stát právě HTC.

Pravdou ovšem je, že o HTC se ve spojení s Nexusy mluví téměř každý rok. Prvotní spekulace často naznačují, že právě HTC by mohlo (nebo možná mělo?) být výrobcem dalšího modelu. Otázkou je, zda by bylo vůbec schopno vyrobit model hodný jména Nexus. Obzvláště po úspěších, které za sebou zanechalo LG se smartphony Nexus 4, 5 a 5X.

Všichni dobře víme, že pokud by Google opravdu svěřil takový úkol této tchajwanské společnosti, musel by v ní mít opravdu velikou důvěru a snad úplně všechno by si musel nadiktovat sám. HTC se sice designem telefonů mírně odlišuje od zbylé androidí konkurence, smartphony ale vychází často ze tři roky starého modelu. A pokud ne, stejně je vám design poněkud povědomý. Tomu by rozhodně Google chtěl zabránit, takže by musel povolat vlastní designéry.

Nexus - logo

Na druhou stranu, pokud by HTC opravdu vyrobilo hned dvě zařízení Nexus, která budou kvalitní a budou „za to stát“, mohlo by se ze strany Googlu jednat o záchranné lano, pravděpodobně poslední, kterého se tchajwanský výrobce může ještě chytit.

Zdroj: PhA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)