TOPlist

Přemapování Bixby tlačítka funguje už i na starších Samsung Galaxy telefonech. Stačí stáhnout aktualizaci

premapovani bixby tlacitka samsung galaxy

Při představení telefonu Samsung Galaxy S10 se odhalilo to, že přemapování Bixby tlačítka bude fungovat oficiálně a rovnou Samsung umožní změnu. Dokonce korejská společnost potvrdila, že možnost změny tlačítka se objeví i na starších telefonech.

Přemapování Bixby tlačítka je jednoduché. Na Asistenta Google však zapomeňte

Funkci už máme dostupnou pár dní na Samsung Galaxy S10 (recenze). Během včerejšího večera se nám ale i na Galaxy Note 9 objevila možnost aktualizace Bixby asistenta, která mimo jiné obsahuje i možnost přemapování na jinou aplikaci či funkci. Aktualizace je k dispozici na na Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Galaxy S9/S9+ a Galaxy S8/S8+. K aktivaci funkce je potřeba Android 9 Pie a nadstavba Samsung One UI, takže majitelé Note 8 a S8 si ještě chvíli musí počkat.

Pokud se vám aktualizace nenabídne automaticky, stačí zajít do aplikace obchodu Galaxy Store a do vyhledávání napsat Bixby. Objeví se tři Bixby aplikace pro aktualizaci. Jakmile je nainstalujete, můžete si změnit Bixby tlačítko například na vaši oblíbenou aplikaci. Změna tlačítka se provádí v nastavení Bixby asistenta.

bixby tlacitko asistent google

Tlačítko může fungovat buď klasickým jedním stisknutím anebo taky dvojklikem. Podmínka je ale to, že minimálně k jedné z těchto možností bude Bixby asistent přiřazen. Na druhou možnost si můžete zvolit spuštění aplikace anebo rychlého příkazu Bixby. Oficiální cestou si nemůžete nastavit Asistenta Google. Musíte to obejít přes speciální aplikaci Bixby Button Assistant Remapper (stahujte ZDE), kterou si přidáte pod tlačítko jako klasickou aplikaci.

Vyzkoušeli jste již přemapování Bixby tlačítka? Jakou aplikaci jste si na tlačítko přidali?

Zdroje: sammobile.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)