Představí Google spolu s Nexusem 5 chytré hodinky “Gem”?

google_gem_ico

Je takřka jisté, že Google chystá představení pátého telefonu z řady Nexus – otázkou ovšem je, kdy se tak stane. Původní termín, který se nejčastěji objevoval ve spekulacích, tedy 14. října, se pomalu ale jistě stává méně a méně reálným, protože Google ještě nerozeslal pozvánky. Samozřejmě je možné, že prezentace proběhne jen online, jak tomu bylo loni – ovšem to bylo z důvodu běsnícího hurikánu Katrina. Nyní je jako nejpravděpodobnější termín zmiňován 31. říjen, kdy bychom se prý měli dočkat představení Nexusu 5 od LG (je také možné, že ho Google pojmenuje Nexus 4 2013), Androidu 4.4 KitKat a velmi pravděpodobně také tabletu Nexus 10 od Asusu. Tím ale výčet očekávaných novinek nekončí – podle posledních zpráv budou představeny také chytré hodinky s kódovým označením Gem.

Google možná představí chytré hodinky Google možná představí chytré hodinky

Google možná představí chytré hodinky Google možná představí chytré hodinky

O tom, že Google chystá chytré hodinky, neslyšíme poprvé – například před představením vlajkové lodi dceřiné společnosti Motorola – Moto X – kolovaly zvěsti o hodinkách xWatch, které se ukázaly být novinářskou kachnou. V tomto případě stojí za informací nejen čínské zdroje, ale také spoluzakladatel serveru Android Police Artem Russakovskii, který by mohl mít spolehlivější zdroje. Sám Russakovskii ale na sociální síti Google+ tvrdí, že slyšel několik zpráv na toto téma, ale protože je nemá potvrzené z nezávislého zdroje ani je neviděl, ponechal informaci pouze na sociální síti.

Takto prý mohly vypadat hodinky Motorola xWatch Takto prý mohly vypadat hodinky Motorola xWatch

Jak by chytré hodinky ladily s telefonem Nexus? Jak by chytré hodinky ladily s telefonem Nexus?

Letošní rok se nese ve znamení “boomu” chytrých hodinek – asi největší pozornosti se těší Samsung Gear, nicméně již nějakou dobu firma Sony prodává své SmartWatch a oblibě zákazníků se těší například hodinky Pebble, jejichž výroba mohla být zahájena díky podpoře komunity investičního serveru Kickstarter. Předpokládáme, že pokud budou Google Gem opravdu představeny, budou se snažit proti Samsung Gear zaujmout své potenciální kupce především cenou a kompatibilitou s mnohem širším spektrem zařízení se systémem Android.

Budou takto vypadat hodinky od Google? Budou takto vypadat hodinky od Google?

Budou takto vypadat hodinky od Google? Budou takto vypadat hodinky od Google?

Google tak možná nabídne zajímavou kombinaci “nositelné elektroniky”, skládající se z telefonu Google Nexus 5, brýlí Google Glass a hodinek Google Gem.

Zdroje: Mobiltelefon, Know Your Mobile, 4PDA, Artem Rusakovskii @ Google+ a Phone Arena.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)