Praha hostila největší sešlost Androidu – RoadShow 2013

IMG_0602

Prahou se prohnalo zelené tornádo, které v sobě ukrývalo desítky nabušených přístrojů s Androidem, stovky fanoušků, soutěže a velmi zajímavé přednášky. A o čem mluvíme? Přeci o Android RoadShow 2013 v Praze! V hlavním městě nás přivítala obrovská spousta fanoušků a rozhodně to stálo za to. Pojďme se podívat, co bylo v Praze k vidění a jak to celé dopadlo.

Připomínáme, že další Android RoadShow 2013 se bude konat již 22. 6. v Pardubicích. Více informací na www.AndroidRoadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě je #androidroadshow.

reg

Místo konání

Stejně jako loňský rok hostily naši akci prostory pasáže U Hájků, která byla snadno přístupná všem pražským obyvatelům. Vybavený kongresový sál byl v době přednášek téměř zaplněn, a to dokáže pojmout skoro 400 lidí! Zájem z řad návštěvníků byl skutečně obrovský, což nás velmi potěšilo.

IMG_0508

Rozdali jsme ceny v hodnotě desítek tisíc

Skvělá akce, vstup zdarma, spousta zábavy a ještě hodnotné výhry? I taková byla pražská RoadShow. Na tři šťastlivce totiž čekaly nejlepší přístroje na trhu v čele s HTC One a Samsung Galaxy S4. Třetí výherce pak získal čínský klenot Oppo R817.

IMG_0807

IMG_0801

VIP uživatelé jako v bavlnce – speciální soutěž a další výhody

Pokud se někdo z našich Prémiových uživatelů dostavil na pražskou RoadShow, měli jsme o něj speciální péči. Ihned po příchodu se naši věrní čtenáři vyhnuli frontám při akreditacích – byli totiž bráni přednostně a u vstupu navíc získali občerstvení navíc. A to není vše! Na jednoho VIP návštěvníka čekala také skvělá výhra – mini počítač Rikomagic MK802 II.

Být VIP návštěvník se skutečně vyplácí. Jeden z Prémium uživatelů od nás dostává androidí mini PC. Být VIP návštěvník se skutečně vyplácí. Jeden z Prémium uživatelů od nás dostává androidí mini PC.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Být Prémium uživatel se rozhodně vyplatí! Chceš jím být? Pak se stačí zaregistrovat. Více informací o našich VIP účtech naleznete zde.

Co bylo k vidění?

Hlavním lákadlem na naší akci byla nepochybně sbírka těch nejlepších mobilních přístrojů, které existují. Každý si mohl přístroje naživo osahat a vyzkoušet, což je příležitost, která se jen tak nenaskytne. Navíc si mohl každý popovídat se zástupci výrobců a dozvědět se spoustu informací “přímo od zdroje”. Nemohl chybět ani bohatý program přednášek, na kterém si přišel každý na své. Skvělou atmosféru pak doplňoval herní koutek či Miss Android RoadShow. Nemohli jsme vás ochudit ani o možnost vyzkoušet si androidí Hi-Tech hračky Sphero a Ar. Drone 2. Pro posilnění jsme si pro vás připravili nějakou tu dobrotu, žízeň hasilo EisKaffee či jedinečná šťáva Ugo od Kofoly.

Samsung

Hlavní partner se do Prahy skutečně výtečně připravil. Do hlavního města přivezl to nejlepší na trhu – nemohl tedy chybět klenot Samsung Galaxy S4 a další skvělé telefony či tablety. K vidění byl exkluzivně i model Galaxy S4 Mini, který se ještě ani neprodává! A to není vše. Na návštěvníky čekal také nevídaný pohled na obří 85″ televizi s UltraHD rozlišením. Nemohla chybět samozřejmě ani přednáška tohoto výrobce, kde se každý dozvěděl spoustu zajímavých informací ohledně přístrojů a služeb této společnosti. A bonus na závěr – koblihy s motivem Galaxy S4. :)

IMG_0531

IMG_0446

IMG_0447

Sladké potěšení ve stylu Galaxy S4. :-) Sladké potěšení ve stylu Galaxy S4. :-)

HTC

Druhý hlavní partner, tchajwanský výrobce HTC, se pyšnil především svojí vlajkovou lodí HTC One, kterou letos pochválil téměř každý recenzent na zeměkouli. Nechyběly ani další modely k vidění s logem tohoto výrobce a možnost vyzkoušet si skvělé podání zvuku telefonů HTC se sluchátky Beats Audio. I tentokrát obohatil zástupce této společnosti program přednášek.

IMG_0534

IMG_0522

Prestigio

Do Prahy se nově podíval i další z našich partnerů – společnost Prestigio. Výrobky tohoto výrobce jsou na našem trhu velmi známé a každý návštěvník si na místě mohl osahat spoustu tabletů a některé telefony od tohoto výrobce. Nechyběli ani proškolení pracovníci, kteří zodpovídali zvědavé dotazy na výrobky Prestigio.

IMG_0504

Mautillus

Chcete se více dozvědět o Google TV? O androidích multimediálních centrech? NFC? Pak jste měli jedinečnou možnost vyzpovídat kolegy z Mautillusu, kteří o tom vědí takřka vše. Nechyběla ani zajímavá přednáška, která se těmito tématy zabývala.

IMG_0496

Rudý Android – čínské přístroje opět bodovaly

Čínské přístroje jsou pro většinu zákazníků velkou neznámou, a tak jsme se rozhodli vám tento trh více představit. Jiří Opletal z LevneSmartphony.cz do Prahy dovezl ty nejlepší čínské telefony v čele s Xiaomi Mi2S a ve své přednášce přiblížil trh s těmito smartphony. Stejně jako na brněnské RoadShow měly čínské smartphony veliký úspěch a oslovily velkou část návštěvníků.

IMG_0668

IMG_0676

Přednášky a prezentace

Hlavní výplní celého dne byl program jedinečných přednášek, který přinášel spoustu informací o systému Android, o nových přístrojích, technologiích či službách. Kongresový sál byl narván k prasknutí, ale nakonec se všem návštěvník podařilo najít si své místo. Díky bohatému programu si na své přišel opravdu každý, dozvěděl se spoustu nových informací a odnesl si kupu zážitků. Abychom celý program netvořili pouze my, občas jsme zapojili i samotné návštěvníky, kteří za svou bystrost získali sladké potěšení nebo unikátní trička v motivech Android RoadShow. Na závěr jsme si pro vás připravili otevřenou diskuzi, kde mohl každý z návštěvníků vznést libovolný dotaz na přednášející a zástupce společností. Občas lítaly skutečně dotazy “na tělo”. :)

Která přednáška Vás zaujala nejvíce?

  • Samsung
  • HTC
  • Rudý Android – proč nakupovat telefony z Číny? (Jiří Opletal – LevneSmartphony.cz)
  • Výběr aplikací od českých vývojářů (Petr Nálevka)
  • Google TV – chytré televize a jejich aplikace (Petr Mazanec – Mautillus)
  • Otevřená diskuze – otázky na tělo povoleny (panelová diskuze)

IMG_0573

Game Hall – opět padaly rekordy

Nejlepší hráči si mohli v Praze změřit své síly ve speciálně upravené verzi hry Dead Trigger od společnosti Madfinger Games. I když se nám to po brněnské RoadShow zdálo nemožné, opět se hranice skóre posunula směrem kupředu a překročila hodnotu 50 000 bodů. A proč takového povyku? Ten, kdo bude mít po skončení série RoadShow nejvíce bodů v online žebříčku, vyhrává nabušený přístroj s Tegrou 4!

Online výsledky můžete sledovat zde.

IMG_0512

IMG_0701

Miss Android RoadShow 2013 – ta nejhezčí vyhrává

Mysleli jste si, že na podobné akci nenarazíte na krásné slečny? Pak jste na omylu! I my jsme si toho minulý rok všimli a letos jsme obohatili RoadShow o soutěž Miss Android RoadShow 2013. Každá dívka tak má možnost nechat se vyfotit a automaticky se tak zařadit do soutěže. A o co hrajeme? O ceny v hodnotě 12 000 Kč, 8 000 Kč a 5 000 Kč. A jaké? To se nechte překvapit, do ukončení hlasování ještě nějaký ten čas zbývá a nikdy nevíte, jaké přístroje ještě budou představeny a mohou na výherkyně čekat. :)

IMG_0633

Pro své favoritky budete moci hlasovat na webu www.androidroadshow.cz. Hlasování bude spuštěno co nejdříve na adrese www.AndroidRoadShow.cz/miss-android-roadshow. Zatím zpracováváme fotografie krásných slečen, kterých objevilo mnohem více, než jsme předpokládali. O průběhu hlasování vás budeme informovat.

Stánek Světa Androida

Naše pomyslné sídlo redaktorů nabídlo velmi oblíbené Hi-Tech hračky – kvadrokoptéru Ar.Drone 2.0 a kuličku Sphero. Každý si mohl tyto vymoženosti vyzkoušet a ověřit si svou šikovnost. Na našem stánku byla k vidění také konzole Ouya, na které se hrálo téměř bez přestávky. Nechyběla zde výstava nejlepších čínských telefonů od našeho partnera LevneSmartphony.cz, ve které se nejvíce pozornosti dočkal model Xiaomi Mi2S.

IMG_0592

IMG_0485

IMG_0468

Redakce Světa Androida

Pokud jste si vždy říkali, kdo sedí za klávesnicemi, ze kterých vzejde obsah našeho portálu, měli jste na RoadShow jedinečnou možnost to zjistit. O plynulý chod akce se staral manažer Petr Mišák, o registraci a losování výherce Petr Michal a v hracím koutku jste mohli potkat Honzu Slováka. Trojice redaktorů – Honza Dolejš, Radek Tesař a David “šampón” Mysliveček – sídlila ve stánku Světa Androida a mohli jste ji tak zasypat libovolnými dotazy. O skvělou fotoreportáž se postaral Tomáš Očadlý. A nakonec náš miláček Andru, který měl občas problémy najít si skulinku v obrovském davu návštěvníků. Jeho skvělé výpady na pódiu a skotačení v publiku dokázaly rozveselit nejednoho diváka. :)

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, jsou Pardubice, kde se uvidíme již za zítra – 22. června. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

reg

Oficiální stránky Android RoadShow 2013

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2013. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již atakuje hranici 2700.

  road

Partneři

partneri-roadshow

 Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2013? Líbila se Vám ta pražská?

Máte nějaké fotky nebo zážitky z Android RoadShow 2013? Budeme rádi, když se o ně podělíte zde v komentářích i na sociálních sítích. Děkujeme, že nás podporujete! Zdraví Andru :).

Další fotky – všechny fotografie naleznete zde.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)