Potvrzeno: Už i Sony Xperia Pro dostala aktualizaci na ICS

Sony

Nedávno jsme vás informovali, že byla uvolněna aktualizace na ICS pro Xperia Arc a Neo. Jak se zdá, Sony dále pokračuje, a jak slíbil, aktualizace na Android ve verzi 4.x (ICS) pokračují i pro ostatní modely Xperií (kromě PLAY). Během čtvrtka dorazila aktualizace i na mou Xperii Pro a to hned na Android ve verzi 4.04. Tato verze by měla kromě jiného obsahovat i vylepšení výkonu oproti předchozí verzi, kterou dostaly některé Xperie již dříve. Dle informací Sony budou následné aktualizace opět OTA (přes vzduch). Pokud na své Xperii máte Android ve verzi 4.03, v dohledné době by vám měla dorazit OTA aktualizace na verzi 4.04.

Obrazovka s informacemi o systému

Obrazovka s informacemi o systému

Aktualizace Xperií na ICS distribuuje Sony přes aplikaci PC Companion, jelikož chce uživatelům ponechat volbu, jakou verzi Androidu si vyberou. Aktualizace totiž kromě vylepšení přináší i některá úskalí, jako je snížení výkonu či nekompatibilita některých aplikací.

Na mém telefonu aktualizace proběhla v pořádku, nicméně po jejím dokončení jsem opravdu pozoroval zpomalení systému. Zvolil jsem proto čistou instalaci a systém se zatím zdá být rychlejší, nicméně jsem neměl možnost testovat rychlost po delší dobu. A jak jste na tom vy, naši čtenáři? Dejte nám vědět své zkušenosti s případným upgrade.

Zdroj: talk.sonymobile.com

Libor Šedivý
O Autorovi - Libor Šedivý

Android používám už od T-Mobile G1 a pořád mě baví. Baví mě objevovat různé vychytávky tohoto operačního systému. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)