Menu

Potvrzeno: Google koupil Waze

Navigace Waze je v posledních týdnech na internetu skloňována snad ve všech pádech. Všechny možné spekulace byly však nedávno ukončeny společností Google, která Waze přebrala pod svá křídla.

WAZE

 Spekulace, nespekulace – Google přebírá

O přebrání společnosti Waze měla zprvu vážný zájem sociální síť Facebook. Spekulovalo se dokonce i o Applu, který by mohl využít uživatelskou základnu a velkou databázi map pro vylepšení svých, ne moc kvalitních, mapových podkladů. Toto tvrzení později osobně vyvrátil Tim Cook. Jak to tedy bylo, se již nedozvíme. Podle spekulací jediným vážným zájemcem zůstal Facebook. Ten o svoji příležitost nyní přišel. Waze nakonec přebral Google.

Waze Waze: do Prahy je cesta dlouhá a číhají na ní policajti! Waze: odbočte vpravo a potom odbočte vlevo

Přebrání společnosti Waze byla čtvrtá největší akvizice v historii Googlu. Cena, kterou musel zaplatit, oficiálně stanovena nebyla, podle různých spekulací musel však patron Androidu zaplatit mezi 1,1 – 1,3 miliardy dolarů. Více Google zaplatil jen za Motorola Mobility Holdings (12,4 miliardy dolarů), DoubleClick (3,2 miliardy dolarů) a videoserver YouTube (1,8 miliardy dolarů). Co se s aplikací nyní bude dít, není známo. Podle informací zahraničních médií zůstane Waze nadále samostatným. Google tedy neplánuje přebrání vývojářů a podle různých informací dokonce neplánuje jakékoliv přebrání funkcí a s tím související vylepšení vlastních mapových podkladů. Možné je však cokoliv, informace nejsou ničím podložené. Stále tedy můžeme doufat, že k vylepšení mapových podkladů Googlu přeci jen dojde a dočkáme se například hlášení dopravní zácpy či hlášení policejní hlídky.

Využíváte služeb navigace Waze, nebo používáte jinou? Podělte se s námi v komentářích!

Zdroj: Google

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

13.6.2013 17:03

Tak to jsem zvědavý jak to Google uchopí a zapracuje k použitelnosti.

Krusty

Krusty 0

13.6.2013 17:09

Rozhodne je to menší zlo než kdyby to mel Facebook

ODS

ODS

13.6.2013 17:49

Podle posledních zpráv ze světa je to uplně stejné :-)

1sefko

1sefko

13.6.2013 21:45

Waze som používal veľmi často hlavne v Bratislave. Dokázal som sa úplne geniálne vyhnúť zácpam, rozkopávkam, dopravným nehodám, uzatvoreným cestám, prípadne som bol informovaný o policajných hliadkach, kde ani dopravný servis v rádiách nemá tak aktuálne informácie, ako ich udržiavajú aktuálne užívatelia tejto navi (väčšinou vozím v aute moje deti, takže sa snažím maximálne dodržiavať pravidlá CP), ale po tohtoročnej zime som ju prestal používať, lebo v nej boli označené aj výtlky na komunikáciách. Avšak tých výtlkových výstrah sa nazbieralo tak veľa, že niektoré úseky mapy boli kvôli výtlkovým označeniam priam až nepriehľadné. Cesty by mali byť už relatívne zaplátané, tak sa k nem znovu určite v dohľadnej dobe vrátim. Bol som dokonca prekvapkaný, že vo Waze bola napríklad jednosmerná cesta v Krasňanoch vyznačená podľa skutočnosti a v Google mapách aj v Sygicu bola táto jednosmerka označená zlea to z opačnej strany. Len dúfam, že po odkúpení Googlom to s ňou nepjde k horšiemu, ale že bude vo vývoji a v zlepšeniach napredovať aspoň tak rýchlo, ako doteraz. Držím palce, určite má Waze vynikajúcu budúcnosť.

Bruk

13.6.2013 23:28

Google to zpoplatní a bude po prdeli.

Stanislav Ošmera

14.6.2013 10:15

Tak nevim, prijde mi to zvlastni, protoze tohle googlu nijak moc neprospeje, vsechno co ma waze by mohl mit velmi snadno ve svych mapach.
Spise mi prijde ze to bylo prevzeti z duvodu aby se to nedostalo do rukou applu a nebo facebooku, ale na to je to zase dost velka castka aby to koupili a jen nechali bejt ve stavu v jakem je to ted.
Ja uz myslel ze obchod s facebookem je uz jista vec, protoze v poslednich verzich aplikace pridavali porad dalsi funkce spojene s nim.
Ze by to google zpoplatnil je naprosto jasna kravina.

Jméno

Jméno

14.6.2013 16:01

Hlášení dopravní hlídky? Doufám, že tohle tam nikdy nepřidají a věřím, že tohle by Google neudělal.

RSS (komentáře k článku)