Potvrzeno: Google koupil Waze

Google-Buys-Waze-nahled

Navigace Waze je v posledních týdnech na internetu skloňována snad ve všech pádech. Všechny možné spekulace byly však nedávno ukončeny společností Google, která Waze přebrala pod svá křídla.

WAZE

 Spekulace, nespekulace – Google přebírá

O přebrání společnosti Waze měla zprvu vážný zájem sociální síť Facebook. Spekulovalo se dokonce i o Applu, který by mohl využít uživatelskou základnu a velkou databázi map pro vylepšení svých, ne moc kvalitních, mapových podkladů. Toto tvrzení později osobně vyvrátil Tim Cook. Jak to tedy bylo, se již nedozvíme. Podle spekulací jediným vážným zájemcem zůstal Facebook. Ten o svoji příležitost nyní přišel. Waze nakonec přebral Google.

Waze

Přebrání společnosti Waze byla čtvrtá největší akvizice v historii Googlu. Cena, kterou musel zaplatit, oficiálně stanovena nebyla, podle různých spekulací musel však patron Androidu zaplatit mezi 1,1 – 1,3 miliardy dolarů. Více Google zaplatil jen za Motorola Mobility Holdings (12,4 miliardy dolarů), DoubleClick (3,2 miliardy dolarů) a videoserver YouTube (1,8 miliardy dolarů). Co se s aplikací nyní bude dít, není známo. Podle informací zahraničních médií zůstane Waze nadále samostatným. Google tedy neplánuje přebrání vývojářů a podle různých informací dokonce neplánuje jakékoliv přebrání funkcí a s tím související vylepšení vlastních mapových podkladů. Možné je však cokoliv, informace nejsou ničím podložené. Stále tedy můžeme doufat, že k vylepšení mapových podkladů Googlu přeci jen dojde a dočkáme se například hlášení dopravní zácpy či hlášení policejní hlídky.

Use Waze to see who’s on the way | Waze

Use Waze to see who's on the way | Waze

Využíváte služeb navigace Waze, nebo používáte jinou? Podělte se s námi v komentářích!

Zdroj: Google

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)