Přiložíte, zaplatíte, hotovo. Co český Google chystá na 14. listopadu?

platby mobilem google

České zastoupení společnosti Google před chvílí rozeslalo médiím pozvánku na akci, která se koná 14. listopadu. V ní se píše o představení nové služby pro uživatele Androidu. A i když to pozvánka přímo neříká, tak je jasné, že se jedná o platby mobilem.

Platby mobilem konečně míří do Česka

Už na jaře jsme zjišťovali, jak to bude s platbami přes mobil u nás. Banky neprozrazovaly přesné datum, ale odpovědi byly pozitivní a většinou ve smyslu, že se na platbách přes mobil pracuje. Z toho se dalo odvodit, že je již budou za rohem. Uběhlo více než půl roku a konečně se jich dočkáme.

air bank nfc platby mobilem Ilustrační foto – placení telefonem

Během tohoto roku se podpora placení telefonem rozrůstala hlavně v Evropě, kdy se dočkalo mnoho zemí. Naposledy zrovna dnes Ukrajina, kde placení přes Android mobil podporují prozatím dvě banky a více než 15 velkých společností jako třeba McDonald’s. Některé banky už přišly s vlastním řešením, jako třeba Air Bank, kdy se bezkontaktní placení pomocí NFC představilo minulý měsíc.

Těšíte se na bezkontaktní platby mobilem?

Zdroj: vlastní

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)