Menu

Pět funkcí, které by se mohly objevit v Obchodě Play

Jednou z nejnovějších funkcí aplikace Obchod Play je od verze 3.9.16 možnost přidat aplikace a hry do seznamu přání. Nenabízí nic víc, než uložení položky do seznamu, a na první pohled může působit jako možná zbytečná funkce.

Redaktoři serveru Android Guys se ale domnívají, že seznam přání je jen začátkem většího projektu, a přišli se seznamem pěti funkcí, které by mohly být jeho pokračováním a rozšířením. Je jasné, že prioritou Google je maximalizace zisku z prodaných aplikací, videí a knih, takže je pravděpodobné, že se mnohé z těchto nápadů dříve či později stanou realitou.

Obchod Play

Obchod Play

  • Možnost darovat aplikaci jinému uživateli. Motivace je v tomto případě jasná: pokud si uživatel nemůže aplikaci koupit, zaplatil by ji někdo jiný a nějakým způsobem by mu ji daroval, takže by program byl licenčně svázán s účtem Google obdarovaného. Redaktoři Android Guys vidí i další využití: “Vývojáři by získali mnohem lepší způsob, jak poskytovat soubory APK nebo aplikace uživatelům, recenzentům a bloggerům.”
  • Možnost koupit kredit na nákup v Obchodě Play jinému uživateli. V zámoří se dá kredit koupit v kamenných obchodech a online, nicméně možnost darovat určitou částku někomu druhému zvyšuje počet koupěchtivých zákazníků a tím i potenciální tržby. Příliš nechápeme, proč Google tuto funkci už dávno nezprovoznil – mnoho nezletilých by rádo nakupovalo například hry, ale nemají bankovní kartu. Nejjednodušší způsob by byl obdobný jako na PayPalu – darující by zadal e-mailovou adresu obdarovaného a darovanou částku.
  • “Push” notifikace pro aplikace na seznamu přání. Co je platné, že jsou “vysněné aplikace” kdesi v Obchodě Play na nějakém seznamu, když na ně uživatel zapomene? Praktické by například bylo upozornění na slevu, která by mohla motivovat k nákupu. Bez toho, aby si uživatel pravidelně procházel svůj seznam přání, mu nyní taková výhodná nabídka uteče.
  • Sdílení seznamu přání s ostatními uživateli. To by mohla být poměrně jednoduchá funkce, která by třeba mohla být navázána na Google+, kde by vaší přátelé mohli sledovat, po jakých aplikacích toužíte, a třeba vám je k narozeninám, svátku, Vánocům, nebo při jiné příležitosti koupili. Bylo by to jednoduché pro obě strany a například vysněná hra by leckomu udělala větší radost než ponožky.
  • Promo kódy. Ty v Obchodě Play poměrně zásadně chybí. Pokud se například vývojář dohodne na spolupráci s nějakým médiem, nemá šanci poskytnout jeho čtenářům slevu na svou aplikaci. Přitom by stačilo málo: jedno políčko pro zadání kódu, po jehož zadání by dostal uživatel speciální slevu. Součástí by mohlo být nejen časové omezení akce, ale třeba i limit na daný počet stažení, což by nakupující motivovalo k rychlejšímu nákupu bez dlouhého rozhodování.

Co dál? Napadají vás nějaké další funkce, které byste využili v Obchodě Play? Podělte se o své názory a přání v diskuzi pod článkem!

Zdroj: Android Guys.

 

Komentáře

Caszidy

Caszidy

19.10.2012 14:06

Já bych nejvíce ocenil, kdyby se dalo konečně v našich končinách koupit přes Google Play a přes zdejší pobočku Googlu, “železo”. Tzn. Nexus telefony a Nexus tablet.

Radim

Radim

19.10.2012 14:19

Možnost instalace aktualizací aplikací, stejně jako instalace nových a odinstalace těch nechtěných.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

19.10.2012 14:30

To: Radim
To nechápu. Všechny funkce Vámi jmenované Obchod Play má, ne?

bertolini

bertolini

19.10.2012 14:47

pridal bych wishlist. vim o aplikacich ktere jsou na jinych platformach a rad bych je videl i na androidu.

Xaver Jandura

Xaver Jandura

19.10.2012 14:52

Hlavně bod jedna. Ten v GP tak nehorázně chybí. Podobně to má tuším STEAM, kdy jednoduše koupíte hru a zašlete kamarádovi/rodině/známému a podobně. To tam mělo být už dávno.
Ale abych sdílel svoje aplikace na nějakém Facebooku a podobně, to je už ujetý a dle mě zbytečný.

A samozřejmě promo kódy. Že si je vývojáře nevydupali už dříve, to mi je záhadou.

slamka

slamka

19.10.2012 15:03

Najviac chyba prenos aplikacie z uctu na ucet.

V podstate sa jedna o bod 1, je jedno ci dany ucet som ja sam, alebo kamarat ktoreho chcem obdarovat. Bod 1 ale chapem tak ze pri kupe napisem konto obdarovaneho a proste mu ju kupim. Prenos aplikacie by sa mal tykat aj davno zakupenych aplikacii.

Mira

Mira

19.10.2012 15:16

Možnost darovat aplikaci jinému uživateli. To by byla parada.

Neuron

Neuron

19.10.2012 15:42

Nejvic by se hodil prehled nakoupenych programu.

randalfien

randalfien

19.10.2012 16:41

1) asi největší překážkou je zabezpečení proti zneužité
2) na tomhle google uz pracuje, nekdo to zminoval na prednaskach Google i/o
3,4) souhlas
5) viz 1, navíc je to takové sockoidní :D

Libb

Libb

19.10.2012 16:49

Ten bod 1 se mi nelíbí, je tam velký prostor pro “obdarování” uživatelů mallwarem :(
3,4 jsem asi nepochopil, jaké seznamy přání, něco mi uniklo?
5 – tam bych byl asi pro, nevidím ani mezeru v bezpečnosti a sockoidní – to je 2 taky :)

Libb

Libb

19.10.2012 16:52

Jinak já bych chtěl vyšší kontrolu nad zálohou instalovaných programů. On to je problém, kdy můžu mít víc androidích telefonů, ale po továrním restartu bych rád měl možnost obnovit programy podle posledního stavu, a to včetně jejich nastavení. Tak, jak to je teď přes nějakou nekontrolovatelnou zálohu, se mně to nelíbí. A prosím pěkně i free, ne jen placené věci.

Potom bych chtěl účinně odstranit zařízení v nabídce na webu.

Chtěl bych, aby webová verze marketu reflektovala stav instalace na telefonu – teď, jak aplikaci jednou nainstaluju, už se navěky tváří jako instalovaná :(

mrk

mrk

19.10.2012 17:31

“1) asi největší překážkou je zabezpečení proti zneužité”

Jo? IOS to ma uz nevim kolik let a zadne problemy s tim nejsou.

Super24

Super24

19.10.2012 17:41

Supr by bylo to darovani. Ale jeste by mohlo jit ze kdyz ma nekdo mobil a tablet tak ze by si mohl koupit hru pres kredit v mobilu(v tabletu) a ne aby jsem premlouval kamose at mi zaplati hru a ja mu ji pak zaplatim normalne(taky jedna moznost) ale pres ten kredit nebo primo v kamennem obchode by to bylo super.

Eag

Eag

19.10.2012 18:05

1) Vetsi mnozstvi razení aplikaci pri vyhledavani (ted podle oblibenosti/relevance) tak napr podle poctu stazeni, navstiveni atd.

2)seznam nainstalovanych aplikaci na webu + jejich aktualizace z webu

3)seznam zakoupenych aplikaci

Mira

Mira

19.10.2012 20:06

Eag:
2)seznam nainstalovanych aplikaci na webu + jejich aktualizace z webu

Vždyť to už je to funguje.

kariman

kariman

19.10.2012 20:19

ja si hlavne tak rikam az si budeme konecne moci koupit nejaky ten filmek nebo knizku… tohle me moc nezajima, ale az tam budou filmovy novinky tak mi asi penezenka pekne zarve… :)

Mira

Mira

19.10.2012 21:05

K cemu filmy, net je plnej filmu, i knizek…

Pett

Pett

19.10.2012 21:19

Android je dobrý, dnes jsem ale zjistil, že nejde přeposlat došlá SMS, nebo jsem alespoň nezjistil jak se to dělá, přitom to uměl každý obyčejný mobil bez operačního systému.

Mira

Mira

19.10.2012 21:35

Pett: :-D. to bude hlavou.

RSS (komentáře k článku)