Patentová válka je u konce: Společnosti Samsung a Apple urovnaly spor

patentova valka samsung apple konec

Patentová válka mezi Samsungem a Applem se táhla dlouhých sedm let. Před měsícem soud rozhodl o tom, že Samsung ilegálně kopíroval patentové prvky Applu. Zaplatit měl půl miliardy dolarů. Není jasné, jestli tuto částku korejská společnost zaplatila, nicméně jak Apple, tak i Samsung dnes potvrdily, že jejich spor byl urovnán.

Patentová válka mezi Applem a Samsungem byla ukončena

Spory o patenty začaly zhruba před sedmi lety, kdy se objevily podezření nad tím, že Samsung okopíroval několik hardwarových i softwarových prvků a následně je použil v prvních Galaxy telefonech. Společnost Samsung následně podala žalobu na Apple, také za porušené patentů.

samsung kopirovani applu

A tím začalo sedm let soudních tahanic a bitev právníků. Poslední soud proběhl minulý měsíc, výsledkem bylo to, že Samsung měl zaplatit půl miliardy dolarů. Dnes ale kalifornský soud oznámil, že spory jsou urovnány. Jak zněla dohoda není jasné, obě společnosti odmítly situaci komentovat.

Jedním z důvodů, proč byl spor urovnán, jsou pravděpodobně finance. Apple nicméně od začátku sporů hovoří o tom, že jím nejde o finance, ale o princip. Na druhou stranu, nemalé peníze také stojí právní týmy. Ať už byl důvod jakýkoliv, jedna z velkých patentových válek je u konce.

Vzpomínáte si na patentovou válku mezi Samsungem a Applem?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)