Menu

Patentová válka je u konce: Společnosti Samsung a Apple urovnaly spor

Patentová válka mezi Samsungem a Applem se táhla dlouhých sedm let. Před měsícem soud rozhodl o tom, že Samsung ilegálně kopíroval patentové prvky Applu. Zaplatit měl půl miliardy dolarů. Není jasné, jestli tuto částku korejská společnost zaplatila, nicméně jak Apple, tak i Samsung dnes potvrdily, že jejich spor byl urovnán.

Patentová válka mezi Applem a Samsungem byla ukončena

Spory o patenty začaly zhruba před sedmi lety, kdy se objevily podezření nad tím, že Samsung okopíroval několik hardwarových i softwarových prvků a následně je použil v prvních Galaxy telefonech. Společnost Samsung následně podala žalobu na Apple, také za porušené patentů.

samsung kopirovani applu

A tím začalo sedm let soudních tahanic a bitev právníků. Poslední soud proběhl minulý měsíc, výsledkem bylo to, že Samsung měl zaplatit půl miliardy dolarů. Dnes ale kalifornský soud oznámil, že spory jsou urovnány. Jak zněla dohoda není jasné, obě společnosti odmítly situaci komentovat.

Jedním z důvodů, proč byl spor urovnán, jsou pravděpodobně finance. Apple nicméně od začátku sporů hovoří o tom, že jím nejde o finance, ale o princip. Na druhou stranu, nemalé peníze také stojí právní týmy. Ať už byl důvod jakýkoliv, jedna z velkých patentových válek je u konce.

Vzpomínáte si na patentovou válku mezi Samsungem a Applem?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Uni

uni -189

28.6.2018 10:40

V podstatě výhra Apple, Samsung se skutečně designově odklonil. Ještě mu moc tedy nejdou ikonky aplikací, ale jinak vcelku cajk.

Cardi

cardi -324

28.6.2018 10:45

Ikonky aplikací? Jajjj

Douby

Jiří Doubravský -1

28.6.2018 12:20

Apple možná už pochopil že už jen tím, že si právě Samsung posadil do role soupeře numero uno, jej nakonec pomohl dosadit až na pomyslný trůn :-) I ta negativní reklama je reklamou a o čem se mluví prostě žije v povědomí spotřebitelů.

Douby

Jiří Doubravský -1

28.6.2018 12:24

Pokud by dnes měl Apple hledat někoho, koho bude potahovat po sousech kvůli designovým podobnostem zřejmě to měl být právě Huawei, ale neudělá to zřejmě právě proto, že už tuhle nenápadnou souvislost trochu lépe chápe.

Uni

uni -189

28.6.2018 13:51

Jiří Doubravský: Řešit u Čínské jurisdikce patentové právo? LOL :)

Poustevnak

poustevnak 6

29.6.2018 11:34

Jsem zmatený. Taková informace proběhla mobilním světem už asi před 2-3 lety. Že mezi sebou ukončili veškeré spory. A teď se píše o sedmiletém problému.

RSS (komentáře k článku)