Google posvětil spodní pás přepínačů, dočkáme se jej v dalších aplikacích

Navigační pás karet oficiálně v Guidelines Material designu

Známe ho z Google+, nyní už i z Google Fotek. O čem je řeč? O spodním pásu přepínačů (navigační liště) v aplikacích Googlu. Ten byl nyní oficiálně zanesen do Material Design guidelines, tedy konstrukčních pokynů k tomuto grafickému jazyku. Co to ve skutečnosti znamená? Že se začnou objevovat další a další aplikace, které budou mít na svém spodku právě tuto navigační lištu, která je veřejností vnímána poměrně pozitivně.

„Guidelines“ je soupis standardů, které by měl dodržovat každý vývojář, který se chystá napsat aplikaci v oficiálním grafickém kabátku Material Design. V současnosti nemá ani sám Google striktní pravidla pro to, jak by lišta měla vypadat. Ostatně to můžeme vidět ve zmíněných aplikacích Google+ a Google Fotky, které sice v obou případech lištu obsahují, v každé z nich ale vypadá jinak, má jiný počet tlačítek, jiné barvy.

Navigační pás přepínačů oficiálně v Guidelines Material Designu2

Pokud ani jednu z aplikací nepoužíváte, možná teď trochu přemýšlíte, o jaké liště to tu mluvíme, co to je ten pás přepínačů. Jedná se o lištu, která se nachází ve spodní části aplikace, nad navigačními tlačítky systému. Je navržena tak, aby nahradila dosud používané „karty“ na vrchní straně aplikace. Důvod? Velké displeje. Tím že je pás přepínačů stránek umístěn na spodní stranu aplikace, je snáze dosažitelný jednou rukou, což v případě „karet“ nahoře mohl být pro nejednu ruku problém.

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

galaxy s4 lollipop hlavni

Samsung Galaxy S4 začíná dostávat Android 5.0

TOP Jirka Pernica Jirka Pernica
1 min. uložit na později

Komentáře (8)