Orku co? Nejstarší sociální síť od Google s názvem Orkut končí

orkut cover

Také jste si po přečtení nadpisu řekli, že žádnou sociální síť Orkut neznáte? Musím se vám přiznat, že jsem o ní také slyšel jenom vzdáleně. V našich zeměpisných šířkách nemá Orkut příliš příznivců. Nejpopulárnější je v Brazílii a slušné uživatelské základně se těší i v Indii či Pákistánu.

orkut logo

Řekněme si ale něco o historii této sociální sítě. Za jejím vznikem stojí Orkut Büyükkökten, zaměstnanec Googlu, který celou síť provozuje. Svůj web otevřela uživatelům v roce 2004. Ve svém nejlepším období měl Orkut přes 50 milionů aktivních uživatelů. 59 % z nich pochází z Brazílie. V počátcích bylo možné se registrovat pouze skrze pozvánku již aktivního uživatele, později byl přístup volný. Orkut má funkce shodné s ostatními sociálními sítěmi. Základem je přidávání přátel a lidí co znáte, se kterými pak můžete sdílet fotky, statusy a tak dále. Ať tak či onak, 10 let po svém vzniku Orkut spustí oponu. Jeho konec nastane 30. září. Do té doby je možné jej bez omezení používat. Uživatelé o svá data nepřijdou, mohou si je vyexportovat. Více informací najdete na stránkách podpory.

orkut screen

Klesající popularita Orkutu a také další projekty, jako je Google+, jsou důvody zániku prvního zmíněného. Google zkrátka nechce své prostředky a energii rozdělovat mezi více projektů podobného typu.

Používali / znali jste Orkut?

Zdroj: Android Police.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)