Opera Max: Šetření dat dostalo další vylepšení

Opera Max – náhleďák

Operu budete znát nejspíše jako poměrně povedený prohlížeč, který je dostupný pro všechny mobilní i nemobilní platformy. Opera Max ale není prohlížeč. Je to nástroj, který pracuje na pozadí a tiše komprimuje soubory, aby byl ušetřen váš FUP limit a aby data tekla rychleji. To je samozřejmě nejdůležitější na mobilních platformách, pro něž je nástroj Opera Max vytvořen. Jaký je rozdíl mezi prohlížečem Opera Mini a nástrojem opera Max? Podstatný! Zatímco prohlížeč komprimuje data, která tečou přímo do něj, Opera Max komprimuje veškerá data. I ta, která tečou do dalších aplikací.

Opera Max

Kde poznám změny, které způsobila Opera Max?

Před pár měsíci získala Opera Max možnost komprimovat videa z YouTube a Netflixu. Nyní přišla řada na dalšího viníka v kauze žroutů dat, na stahované zvuky. Prozatím existují tři aplikace, které se kompresními algoritmy Opery Max zabývají. Jsou jimi Pandora, Soundcloud a Slacker. Nemusíte dělat nic navíc. Jen si v nástroji Opera Max pro jistotu zkontrolujte nastavení šířky komprimace. Rozdíl s použitím Opery Max a bez ní poznáte zejména na pomalých WiFi, milovaném datovém formátu EDGE nebo po překročení FUP limitu.

Opera Max 2

Jako obvykle, obsahuje aktualizace opravu chyb a další drobné vylepšení UI. Tak pokud vás operátor tlačí s datovým balíčkem k zemi, neváhejte a instalujte.

Samsung Max Privacy VPN and Da
Samsung Max Privacy VPN and Da

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)